$
משפט

פרסום ראשון

תהליך הקפאת ההליכים הסתיים בהצלחה: כימדע עברה לבעלות חדשה

בסוף השבוע שעבר דווח לביהמ"ש המחוזי בב"ש על השלמת עסקת המכר של מפעל כימדע תעשיות, שהיה נתון בצו הקפאת הליכים ועבר הליך הבראה; הרוכשים: קבוצת תעשיינים בראשות אשת העסקים קרן חזון כהן; היקף העסקה: כ-4 מיליון דולר

ליטל דוברוביצקי 10:3705.06.19

הקפאת ההליכים הסתיימה בהצלחה וחברת כימדע עברה לבעלות רוכשים ביום א' האחרון. בסוף השבוע שעבר דווח לבית המשפט המחוזי בבאר שבע על השלמת עסקת המכר של מפעל כימדע תעשיות, שהיה נתון בצו הקפאת הליכים ועבר הליך הבראה.

 

 

מפעל כימדע בקיבוץ ניר יצחק מפעל כימדע בקיבוץ ניר יצחק צילום: הרצל יוסף

 

מדו"ח שהגישה הנאמנת, עו"ד דנית רימון מליפא מאיר ושות', עולה כי הושלמה עיסקת המכירה של מפעל כימדע לקבוצת תעשיינים בראשותה של אשת העסקים קרן חזון כהן, בעסקה שהיקפה עומד על ארבעה מיליון דולר. המפעל, הממוקם בקיבוץ ניר יצחק שבאזור עוטף עזה, עבר ב-1 ביוני לרוכשים.

 

כימדע הוקמה בשנת 1973 והפכה לחברה מובילה בעולם בייצור כימיקלים על בסיס ברום לחברות תרופות, להגנת הצומח ולתעשיית הקוסמטיקה.

 

עו"ד רימון, אשר שימשה כנאמנת במסגרת הליך הקפאת ההליכים של כימדע מנובמבר 2017, אמרה כי במשך השנה וחצי בה שימש רו"ח דני שירזי כמנכ"ל החברה, היא עברה הליך הבראה אמיתי ועברה מהפסד לרווח. 

 

עו"ד דנית רימון עו"ד דנית רימון צילום: אופיר אייב

 

יצוין כי במסגרת העסקה לקחה על עצמה הרוכשת גם את הטיפול בפסולת הכימית שנמצאת במקום שנים רבות; עלות פינוי הפסולת, תהליך שצפוי להימשך שמונה שנים, מוערכת במיליוני שקלים. כמו כן, הרוכשת התחייבה להמשיך ולהעסיק את כל 70 העובדים במפעל.

 

את העובדים מייצגים עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין; עו"ד ציפי איסר איציק ממשרד ליפא מאיר, טיפלה בהיבטי איכות הסביבה בעיסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x