$
משפט

הסדר בפרשת המעונות: שרה נתניהו תשלם 55 אלף שקל

רעיית ראש הממשלה תודה בניצול מכוון של טעות הזולת, לאחר שהואשמה בהזמנת ארוחות למעון רה"מ ביותר מ-350 אלף שקל. על עזרא סיידוף נגזרו מאסר על תנאי וקנס של עשרת אלפים שקל

יעל פרידסון, ynet 15:2229.05.19
הסדר טיעון בפרשת המעונות: פרקליטות מחוז ירושלים וסנגוריה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הגיעו היום (ד') להסדר טיעון במסגרת הליך גישור. על פי ההסדר, נתניהו תודה בכתב אישום מתוקן בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה, ותשלם קנס בסך 55 אלף שקל. חלקם מהסכום מהווה השבת כספים לקופת המדינה והשאר קנס. גם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף הגיע להסדר טיעון: נגזר עליו מאסר על תנאי ותשלום קנס של עשרת אלפים שקל.

 

 
נתניהו הואשמה ביולי 2018 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, לאחר שהזמינה ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של יותר מ-350 אלף שקל, על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה.

 

שרה נתניהו בבית המשפט שרה נתניהו בבית המשפט צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

בעבר, טרם הגשת כתב האישום לבית המשפט, הסכימו הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעסקת טיעון עם נתניהו. אולם היא ועורכי דינה סירבו להכיר ולהודות באחריותה לעובדות האישום, וגם לשלם סכום כסף משמעותי שיכסה את חובה למדינה וההסדר נפסל. בפברואר האחרון הודיעה הפרקליטות שלא הצליחה להגיע להסכמות עם נתניהו במסגרת הליך הגישור ונקבע שהמגעים בין הצדדים יימשכו.

 

תחילת הפרשה בפברואר 2015, עם פרסום דו"ח ביקורת של מבקר המדינה על הוצאות מעונות ראש הממשלה. בסמוך לכך, נגבו במשטרה הודעות ממי שכיהן בעבר בתפקיד אב הבית של מעון ראש הממשלה, מני נפתלי, לאחר שלבקשתו ועל דעת פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה דאז, ניתנה לו חסינות מפני הפללה עצמית. למעשה, החלה "בדיקה מקדימה" בפרשה.

 

 

 

כעבור חמישה חודשים קיבל היועץ המשפטי לממשלה דאז, עו"ד יהודה וינשטיין, את עמדת פרקליט המדינה והחליט לעבור לחקירה פלילית ביחס לנושאים מסוימים, שלגביהם התגלה חשד סביר (ענייני מימון הארוחות הפרטיות והשפים לאורחים פרטיים, עניין הטיפול הסיעודי, ופרשת החשמלאי פחימה). החקירה הוטלה על יאח"ה, בליווי פרקליטות מחוז ירושלים פלילי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x