$
משפט

בימ"ש אישר מכירת קבוצת כים ניר לאלביט מערכות וגורן חקלאות תמורת 8.5 מיליון שקל

קבוצת כים ניר הפועלת כטייסת הכיבוי של מדינת ישראל נכנסה להקפאת הליכים בחודש אוקטובר. השופטת הגדירה את המכר: "בעל חשיבות לאומית, במיוחד בכול הקשור לכיבוי האווירי"

עכשיו זה סופי. בית משפט מחוזי מרכז אישר אתמול את מכירת כים ניר הפועלת גם כטייסת הכיבוי של ישראל לאלביט מערכות וגורן י.ח חקלאות שהגישו הצעה משולבת בסך כולל של כ-8.5 מיליון שקל. בכך נעתר בית משפט לבקשת הנאמנת, עו"ד ניצה פוזנר.

 

 

 

לחברות בקבוצת כים ניר פעילות בשני תחומים עיקריים: האחד, פעילות כיבוי אש אווירי והשני פעילות של ריסוס חקלאי. השופטת עירית וינברג נוטוביץ הגדירה בהחלטתה את הממכר "כמורכב וייחודי, בעל חשיבות לאומית, במיוחד בכל הקשור לכיבוי האווירי". בהצעה המשולבת מוצע להעסיק חלק ניכר מעובדי החברות. בדו"ח שהוגש לאחרונה לבית משפט ציינו הנאמנת פוזנר והמשקיף שמונה בתיק כי הם מברכים על השגתו של מתווה הסדרת שימושים בין המציעים וכי ההצעה המשולבת היא הצעה ראויה.

מטוס ריסוס של כים ניר מטוס ריסוס של כים ניר צילום: אפי שריר

 

 

באוקטובר האחרון הוגשה בקשה להקפאת הליכים וקבוצת כים ניר נכנסה להליך הקפאת הליכים ומונתה לה נאמנת, עו"ד ניצה פוזנר. בנובמבר אישר בית המשפט את בקשת הנאמנת לפרסום הליך הזמנה להציע הצעות למכירת האחזקות בחברות ולחילופין למכירת נכסי החברות. לאחרונה הוסכם על דעת הצדדים על מינויו של רו"ח חן ברדיצ'ב בתפקידו כמשקיף מטעם בית המשפט לסייע לצדדים, הנאמנת והעובדים, לגיבוש הצעות המכר.

 

כזכור, ליבת עסקי החברות היא מחד, כיבוי - משימה ברמה לאומית אשר משמעותה והשלכותיה הן מעבר לגדרן של החברות ומאידך, חקלאות - תחום אשר גם הוא בעל חשיבות לאומית, מאחר שבהיעדר גורמים נאותים העוסקים בתחום הריסוס האוירי, לא מתאפשר קיום מערך חקלאי. את העובדים מייצגים עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x