$
משפט

שלי נרקיס: למנות כונס למכירת הנכס של אלי רייפמן

נרקיס, שרייפמן חייב לו 55 מיליון שקל, מעוניין למכור את הנדל"ן בסביון ב–17 מיליון שקל לאבי יוחנן, בעלי זול ובגדול • טוען: "כונס הכרחי כדי שאממש את המשכנתה לטובתי"

ליטל דוברוביצקי 11:3128.05.19

איש העסקים שלי נרקיס, שכונה בעבר "מלך השוק האפור", מבקש למנות כונס נכסים למכירת נכס בסביון של אלי רייפמן, מייסד אמבלייז, בשטח של 5 דונמים. זאת בעקבות חוב של כ־55 מיליון שקל של רייפמן לנרקיס. השטח, כולל השלד הבנוי עליו, צפויים להימכר בכ־16.7 מיליון שקל לאיש העסקים אבי יוחנן ורעייתו, הבעלים של רשת המזון "זול ובגדול".  

 

 

 

שלי נרקיס הוא לטענתו נושה מובטח של אלי רייפמן, כאשר להבטחת החוב מישכנו רייפמן ובת זוגו לשעבר דפנה מקוב (רייפמן) את זכויותיהם בנכס בסביון לטובת נרקיס. הנאמן של נכסי אלי רייפמן, עו"ד איתן ארז, אישר שקיים כלפי נרקיס חוב של כ־55 מיליון שקל. נרקיס הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל־אביב בקשה למנות את עו"ד ערן פלס ככונס למכירת הנכס ברחוב הגדרות בסביון. מהתובענה שהגיש נרקיס, באמצעות עו"ד פלס, עולה כי מינויו של האחרון ככונס למכירת הנכס לאבי יוחנן ושרון יוחנן חיוני כדי לאפשר את מימוש המשכנתה והעברת זכויות רייפמן לרוכשים. עוד נטען כי בני הזוג יוחנן הביעו נכונות עקרונית לרכוש את הנכס תמורת 16.7 מיליון שקל.

 

 

 צילומים: צביקה טישלר, אוראל כהן, עמית מגל

 

בבקשה טוען נרקיס כי "אין צורך בפרסום מכרז והערכת שמאי לאור סכום הנשייה הגדול ולאור העובדה שהנכס יימכר בפחות משליש מסכום הנשייה לנרקיס". עוד נטען כי לנרקיס "יש אינטרס למקסם את תמורת הנכס אך לא הצליח למצוא קונה במחיר גבוה יותר, שכן בסביון יש נכסים רבים המוצעים למכירה במחירים נמוכים יותר, ובנוסף המחירים ירדו פלאים בשנים האחרונות".

 

בתצהיר לבית המשפט מציין נרקיס כי "נקלעתי למצב בו אני מחד נושה מובטח של רייפמן כשהנכס ממושכן להבטחת חוב רייפמן אליי, ומאידך איני יכול לממש את המשכנתה הרשומה לטובתי". עוד נטען כי "בנסיבות אלו מצא עצמו נרקיס נתון במצב בו הינו נושה מובטח של רייפמן בכ־55 מיליון שקל, כאשר דפנה מקוב־רייפמן מישכנה את זכויותיה בנכס להבטחת תשלום חוב אלי רייפמן לנרקיס, ומאידך לא יכול לממש את המשכנתה הרשומה לטובתו".

 

אלי רייפמן הוא איש עסקים ממייסדי חברת אמבלייז. ב־2011 הוכרז פושט רגל לאחר שצבר חובות, ובהמשך מונה עו"ד איתן ארז למנהל מיוחד לנכסיו. ב־2001 נישא לדפנה מקוב, בתו של ישראל מקוב, אך השניים התגרשו בהמשך.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x