$
משפט

דיסקונט תובע 4 מיליון שקל מרשת האופנה דן קסידי

הבנק הגיש את התביעה בגין משיכות יתר של קסידי מחשבונה; רשת האופנה, שהוקמה לפני ארבעה עשורים, נקלעה לבעיות תזרים ומונה כיום 9 סניפים בלבד

ליטל דוברוביצקי ואורנה יפת 16:5221.05.19

בנק דיסקונט הגיש היום (ג') תביעה בגובה 4 מיליון שקל נגד רשת האופנה דן קסידי, ובעלי המניות משה בן שטרית ושושנה שרים. התביעה הוגשה בגין משיכות יתר של קסידי מחשבון הבנק שלה בדיסקונט, שהובילו לחוב של 3.8 מיליון שקל.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

לטענת הבנק, באמצעות עו"ד יהודה גרינהויז-לנדוי, לסכום זה מצטרף חיוב של כרטיסי אשראי בסך 9,000 שקל, וכן חיוב בגין ערבויות בנקאיות בסך 219 אלף שקל לקניונים ומרכזי מסחר מהם שוכרת הרשת נכסים, וביניהם: קבוצת עזריאלי, מליסרון, אזו-ריט וגירון. לסכום זה מצורפת ריבית בסך 6,500 שקל.

 

על פי נספחים לכתב התביעה, ב-1 באפריל שלח הבנק לבעלי המניות מכתב התראה בטרם הגשת תביעה, ודרש פרעון של החוב בתוך 30 יום. במכתב ההתראה ציין הבנק כי במידה והחוב לא יסולק, יממש ניירות ערך, יפתח תוכניות חסכון, יממש בטחונות ויגיש תביעה. טרם הוגשה תגובת הרשת לבית משפט.

 

אתמול דווח כי רשת האופנה קסידי, שהוקמה לפני ארבעה עשורים, נקלעה לבעיות תזרים, וכי צ'קים שלה חוזרים. בשנתיים האחרונות נפוצו לא מעט שמועות על מצבה של קסידי. הרשת, שמנתה בעבר עשרות סניפים והייתה שוכרת ותיקה בקניונים, צמצמה נוכחות בצורה משמעותית בשנתיים האחרונות - וכיום היא מונה 9 סניפים בלבד. שמה הנוכחי של הרשת הוא "קסידי בוטיק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x