$
משפט

ביהמ"ש הוציא צו עיכוב ארעי להליכי הוצאה לפועל נגד מיקי גנור

בנק הפועלים טוען כי עד המדינה לשעבר בפרשת הצוללות וקשורים אליו חייבים כ-20 מיליון שקל ויש לממש נכסים המשמשים כבטוחה להחזר הלוואות

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (א') צו ארעי לעיכוב הליכי הוצאה לפועל בהם נקט בנק הפועלים כנגד איש העסקים מיקי גנור, מי שהיה עד לאחרונה עד מדינה בפרשת 3000 ובני משפחה שלו. בכך נעתר בית משפט באופן חלקי לבקשת גנור המיוצג על ידי עו"ד איתי ברכה ועו"ד אסף ברם.

 

 

 

גנור ביקש לשחרר את החסימות שהטיל בנק הפועלים על חשבונות בנק שלו ושל כמה מבני משפחתו ולאפשר להם לקבל לחשבון ולהשתמש במיליוני יורו שמגיעים להם לטענתם מהשכרת נכסים בחו"ל.

 

במסגרת הבקשה טען גנור, כי "בקשה זו היא תולדה של החלטה בלתי סבירה ומנוגדת לדין שקיבל הבנק - לחסום קבלת כספים שאלה יתקבלו בהעברות כספים מחו"ל". עוד טוען גנור במסגרת התביעה והבקשה להוצאת צו מניעה שהגיש היום לביהמ"ש, כי "מדובר בהעברות כספים המבוצעות מאותם מקורות ובגין אותה פעילות עסקית בדיוק כפי שקיבל גנור בחשבונו בידיעת הבנק ובאישורו בשנת 2017"

 

מיקי גנור מיקי גנור צילום: אוראל כהן

 

 

עוד נטען בבקשה, כי "החל מחודש יולי 2017 חסום, דה פקטו, חשבון גנור לקליטת כספים בישראל, וזאת לאור חקירתו כחשוד בפרשה הידועה כ'פרשת הצוללות'. התנהלות הבנק היא שערורייתית במיוחד בענייננו, שכן בידו האחת הוא אינו מאפשר את קליטת הכספים אשר תביא לסילוק ההלוואות, ובידו האחרת הוא פועל לממש את הבטוחות שניתנו לו עבור העמדת ההלוואות הנ"ל - הכול בניגוד לחובותיו הבסיסיות ביותר בדין. לדרך הילוך זו אין להסכים. כאשר בוררים את המוץ מן הבר מתגלה למעשה, כי אין בפי הבנק כל נימוק בגינו החליט להורות על חסימת חשבונות גנור למעט כאמור העובדה שגנור מצוי בחקירה".

 

מהבקשה עולה בנוסף, כי הבנק טוען שגנור ואחרים הקשורים אליו חייבים לבנק כ-20 מיליון שקל ויש לממש נכסים הקשורים אל גנור ומשפחתו המשמשים כבטוחה להחזר ההלוואות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x