$
רכב

בלעדי לכלכליסט

האופנוע הבריטי המיתולוגי מגיע לישראל: אלבר תייבא את טריומף

טריומף, שתתחרה בארץ בב-מ-וו ובדוקאטי, פועלת כבר יותר מ-100 שנה, והתאוששה היטב מפשיטת רגל; על הזיכיון התמודדו בחודשים האחרונים כמה יבואני רכב ואופנועים ותיקים

תומר הדר ואודי עציון 22:1118.05.19

חברת הליסינג וההשכרה אלבר נמצאת במגעים סופיים לקראת קבלת זיכיון אופנועי טריומף לישראל. 

 

בשבועות האחרונים נפגשו נציגים מטעם אלבר עם נציגי טריומף בריטניה במטרה לסגור באופן סופי את הזיכיון, ולהערכת גורמים בענף צפויה אלבר להודיע בשבועות הקרובים על קבלתו. טריומף נחשבת לאחת מיצרניות האופנועים הוותיקות והנחשקות בעולם.

 

החברה החלה לייצר אופנועים עוד ב-1902, וזכתה להצלחה גדולה בשוק המסחרי ועל מסלול המירוצים, וללקוחות כמו מרלון ברנדו, ג'יימס דין, בוב דילן ואלביס פרסלי.

 

אופנוע טריומף ספיד טווין אופנוע טריומף ספיד טווין צילום: טריומף

 

אולם בסוף שנות ה-60 נכנסו לשוק העולמי יצרנים יפנים ובראשם הונדה, עם כלים אמינים ומתקדמים יותר וב-1983 טריומף פשטה רגל. באותה שנה רכש את הזכויות לשם איש הנדל"ן הבריטי ג'ון בלור, גייס חלק מאנשיה, וב-1991 החברה החלה לייצר דגמים חדשים לגמרי, שזוכים להערכה רבה. ב-2018 יצרה החברה 60,579 אופנועים. בישראל אפשר למצוא אופנועי טריומף בודדים, רובם דגמי אספנות.

 

לדברי גורמים בענף הרכב, על זיכיון טריומף התמודדו בחודשים האחרונים כמה יבואני רכב ואופנועים ותיקים, אך החברה הבריטית בחרה באלבר, שכבר מייבאת את אופנועי הרלי דווידסון (כ-300 נמכרו בארץ ב-2018) ואת קטנועי דיאלים (כ-500 מסירות בשנה שעברה).

 

בישראל יתחרו אופנועי טריומף בחלק העליון של השוק, בעיקר מול ב-מ-וו, דוקאטי וחלק מדגמי KTM. היא מייצרת אופנועי ספורט, אדוונצ'ר, נייקדים וקאסטומים, בנפח מנוע של 800 סמ"ק ועד 2,300 סמ"ק בדגם הקרוזר "רוקט", האופנוע הסדרתי עם המנוע הגדול בעולם.

 

באלבר בחרו שלא להגיב לידיעה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x