שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

חריקות באישור הסדר הנושים לרשת האופנה זברה

לפי דו"ח שהגיש נאמן רשת זברה - הצפויה להימכר לרשת סלקט תמורת כ-14.6 מיליון שקל, "אין רוב נדרש בקבוצת הנושים המובטחים. יש לקוות שהבנקים לא ימנעו את קיום ההסדר"; לטענתו "אי אישור ההסדר יביא ל'השמדת ערך' משמעותית אשר תשפיע על כלל עובדי ונושי החברה"

נאמן רשת האופנה זברה שצפויה להימכר לרשת סלקט תמורת כ-14.6 מיליון שקל, הגיש היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע דו"ח לפיו אישור הסדר הנושים לרשת האופנה זברה נמצא בסכנה.

 

 

נאמן הרשת, עו"ד גיל הירשמן מציין בדו"ח כי "מסתמן שהושג רוב מניין וערך בשיעורים הנדרשים לשם אישור הצעת הסדר הנושים בקבוצות הנשייה של הנושים ב"דין קדימה", הנושים הבלתי מובטחים 'רגילים' והנושים הבלתי מובטחים "רגילים" האוחזים בערבויות אישיות.

 

"יחד עם זאת, לאור התנגדות 3 הבנקים בעלי השיעבוד השוטף – אין רוב נדרש בקבוצת הנושים המובטחים. הנאמן תקווה, כי עד למועד הדיון ישנו הבנקים את עמדתם ולא ימנעו את קיום ההסדר".

חנות זברה בקניון לב אשדוד חנות זברה בקניון לב אשדוד צילום: ענר גרין

 

ב-13 במאי התקיימו אספות נושי החברה ובעלי השליטה. ההסדר המוצע מבוסס על מכר החברה/פעילותה לחברה חדשה, שתוקם על ידי בעלי המניות של חברת סלקט פרו, בתמורה לסך של 14.6 מיליון שקל. בהתאם להוראות ההסדר המוצע, התמורה אמורה להתחלק בין קבוצות הנשייה, בסכומים המוערכים הבאים: נושים בדין קדימה – סך של 6.6 מליון שקל , נושים מובטחים – סך של 4 מליון שקל, נושים בלתי מובטחים "רגילים" – סך של 4 מליון שקל ועוד.

 

הנאמן מציין בדו"ח באמצעות עו"ד שחר שם טוב כי "בהינתן גובה חובות החברה אל מול התמורה שהושגה, ההערכה היא, כי הדיבידנד לנושים הרגילים יעמוד על שיעור של בין 8% ל- 10%".

 

הנאמן מציין עוד בדו"ח כי "ברור כבר עתה שההתנגדות העיקרית להסדר הנושים מגיעה מכיוון קבוצת הנושים המובטחים (הבנקים) – כשהמחלוקת העיקרית שבין הנאמן לבין הבנקים נסובה סביב שאלת שווי הבטוחה (השעבוד השוטף) שניתן לבנקים.

 

במקביל להתנגדות הנ"ל, באסיפות הנושים המובטחים הועלו הצעות לאשר את מכר החברה בתמורה שהושגה וללא הסדר נושים, או להפחית מסכומי הדיבידנד העתידים להיות מחולקים לנושים הרגילים לטובת הנושים המובטחים.

 

על אף טענות הבנקים, הנאמן בדעה שהצעת הסדר נושים הכוללת חלוקת דיבידנד בשיעורים של 8%-10% לנושים הרגילים, הינה ההצעה המינימאלית שניתן להציע לנושים בלתי מובטחים. לטענתו, דחיית הצעת הסדר הנושים על-ידי קבוצת הנושים המובטחים, תביא ל"השמדת ערך" משמעותית אשר תשפיע על כלל עובדי ונושי החברה - לרבות, על הנושים המובטחים עצמם". הדיון נקבע לשבוע הבא.

 

הרשת מעסיקה כ-300 עובדים המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x