$
מוסף כלכליסט

מה הלאה: החידושים החמים מהרשת

מתכונים לארוחות בוקר מסורתיות מכל רחבי העולם, אופניים חשמליים אסתטיים במיוחד, חווה ועם סטייל אקסקלוסיבי, תערוכה החדשה של האמן הצ'ילאני סבסטיאן אראזוריז וצריכה חסכנית

אחי רז 09:5016.05.19

ארוחת בוקר: אנתרופולוגיה קולינרית

בשנים האחרונות נהפכו ארוחות בוקר ובראנצ'ים לאובססיה מקומית, ומשהו שמקובל לאכול בכל שעות היום. הספר החדש "Breakfast: The Cookbook" מלקט מתכונים לארוחות בוקר מסורתיות מכל רחבי העולם — מתבשיל קוריאני שנועד למלחמה בחמרמורת, דרך עוגת גזר מסינגפור ועד מאפים סטנדרטים יותר. 31 דולר.

 

 

 

תנועת עירונית: הסוללה הסודית

רוב האופניים החשמליים אינם מצטיינים באסתטיקה, בגלל הצורך בסוללה מסיבית. אבל העיצוב של Fluid כמעט שלא מסגיר את העובדה שבתוך השילדה שוכנת בטרייה רצינית שמבטיחה טווח נסיעה של 200 ק"מ במהירות מקסימלית של 45 קמ"ש. 10,000 ש"ח באתר מימון ההמונים אינדיגוגו.

 

 

 

חיים אחרים: קטן ואוטרקי

מי שחולם להתנתק מהכל ולהתנחל באיזו חוות בודדים רק בלי החווה ועם סטייל אקסקלוסיבי, יכול למצוא את הפתרון ב־EcoCapsule, "מיקרו בית" שיודע לספק לעצמו לפחות חלק מהאנרגיה באמצעות פאנלים סולריים וטורבינת רוח, ומתגאה בעיצוב פנים של חדר מלון קטנטן ומודרני. 80 אלף יורו.

 

 

 

אמנות ביקורתית: צוקרברג של מיכלאנג'לו

בתערוכה החדשה שלו מבקש האמן הצ'ילאני סבסטיאן אראזוריז להזהיר את הקהל מפני ההשפעה המקטבת של הטכנולוגיה והרשתות החברתיות. הוא עושה את זה באמצעות פסלים כמו־קלאסיים של דמויות מפתח כגון מרק צוקרברג, סטיב ג'ובס, אלון מאסק וג'ף בזוס, שנוצרו במדפסת תלת־ממד. התערוכה מוצגת החודש בניו יורק.

 

 

 

צריכה חסכנית: נקי ואקולוגי

אחרי שקשי הפלסטיק הוכרזו אויבי האנושות, מגיע תורם של מארזי הפלסטיק, למשל של חומרי ניקוי. Blueland מוכרת במקומם שלושה בקבוקים רב־פעמיים, ומספקת ללקוחות באופן קבוע טבליות ייעודיות שאותן מוהלים במים וממלאים את הבקבוקים. 29 דולר לערכה הראשונית.

 

 

 

ארוחת צהריים: ארזתם לבד?

הקערות הצבעוניות של Porter מאפשרות לקחת אוכל לעבודה גם בסטייל וגם בביטחון, בזכות סרט הנעילה שמבטיח שכל הנוזלים יגיעו בשלום למשרד. אפשר לבחור קערת פלסטיק (25 דולר) או קרמיקה (40 דולר), שתיהן מתאימות לחימום במיקרוגל.

 

 

 

קריאה חתרנית: א' אדום, ב' זה בז'

סטודיו העיצוב האמריקאי And Repeat מציע להסתכל מחדש על האלפאבית הלטיני דרך פריזמה של צבע: הוא יצר את הפונט Color Dot, שבו כל אות מוחלפת בצבע. אפשר להוריד בחינם את הפונט עצמו, או תוסף לדפדפן שהופך כל עמוד אינטרנט טקסטואלי לחגיגה של נקודות צבעוניות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x