$
רכב

בלעדי לכלכליסט

יו"ר פורד יגיע לארץ כדי לאתר טכנולוגיות לרכב האוטונומי

ביל פורד יגיע לישראל בעוד כשבועיים לביקור עסקי ראשון. הוא צפוי להיפגש עם נציגי סטארט־אפים מקומיים כדי לאתר טכנולוגיות מתקדמות. כיום מפעילה החברה בארץ מרכז פיתוח לבינה מלאכותית לרכב באמצעות SAIPS הישראלית

מאיר אורבך ותומר הדר 08:0415.05.19

ביל פורד, יו"ר חברת פורד העולמית, יגיע לביקור בישראל בעוד כשבועיים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בביקורו העסקי הראשון בארץ והוא ייימשך כשבוע. יתלווה אליו ג'יימס האקט, מנכ"ל פורד העולמית.

 

 

יו"ר פורד העולמית ביל פורד יו"ר פורד העולמית ביל פורד צילום: בלומברג

 

פורד אמור להיפגש עם נציגי כמה חברות סטארט־אפ מקומיות במטרה לאתר טכנולוגיות בתחום הנהיגה האוטונומית, הבינה המלאכותית, והסייבר. לפי הערכות הוא צפוי להיפגש בין היתר עם נציגי קרמבה סקיוריטי ומובילאיי. הוא יהיה גם אחד האורחים המרכזיים של כנס אקומושן בתל אביב.

 

חברת פורד מחזיקה בישראל את מרכז הפיתוח המרכזי שלה לתחום הבינה המלאכותית לרכב באמצעות SAIPS הישראלית, שאותה רכשה ב־2016 בעשרות מיליוני דולרים. ב־2018 אף הרחיבה יצרנית הרכב את השקעתה במרכז והשקיעה 12 מיליון דולר נוספים במחלקה חדשה שעוסקת בפיתוח של מערכת קבלת החלטות עבור כלי רכב אוטונומיים. המערכת של SAIPS צפויה לאפשר גילוי וזיהוי מדויק של הולכי רגל וכלי רכב, בתנאי מזג אוויר ותאורה משתנים. SAIPS, שמעסיקה עשרות עובדים, הוקמה ב־2013 על ידי אודי דנינו, נגה זיבר (בולקיש) ורותם ליטמן.

 

פורד, הנחשב ליו"ר בעל תפיסה סביבתית מפותחת, הוא נינו של המייסד הנרי פורד, שהקים את החברה בדטרויט מישיגן, ונכדו של אדסל פורד, שירש את מקום אביו. הוא המשקיע העיקרי של קרן הון הסיכון פונטינליס פרטנרס שהשקיעה בחברת הסייבר הישראלית קארמבה וב־Climacell העוסקת בחיזוי מזג אוויר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x