$
רכב

דייסון חושפת פרטים על המכונית החשמלית החדשה, שתתאים לנסיעת שטח

מהסקיצות הראשונות שהציגה יצרנית שואבי האבק עולה כי מדובר במכונית נמוכה יחסית, שתצויד בגלגלים גדולים וצרים במטרה לחסוך באנרגיה. לפי דייסון, ההחלטה למקם את הגלגלים קרוב ככל האפשר לקצות המרכב נועדה לאפשר "יכולת נסיעה בשטח קשה".

תומר הדר 16:2913.05.19

המכונית החשמלית של יצרנית שואבי האבק דייסון מתחילה לקרום עור וגידים ותהיה בנויה גם לנסיעת שטח. כך עולה מרשימת הפטנטים הראשונית שהגישה החברה לקראת תכנון הרכב.

 

 

 

דייסון, הנחשבת כיום לשם נפוץ במשקי בית רבים בזכות התמחותה בשוק שואבי האבק, הודיעה לפני כשנה וחצי כי תייצר מכונית חשמלית שתוצג בעוד כשנתיים. מן הסקיצות הראשונות שהציגה דייסון עולה כי מדובר במכונית נמוכה יחסית, שתצויד בגלגלים גדולים וצרים, במטרה לחסוך באנרגיה. לפי דייסון, ההחלטה למקם את הגלגלים קרוב ככל האפשר לקצות המרכב נועדה לאפשר "יכולת נסיעה בשטח קשה".

 

סקיצה ראשונה של הרכב המתוכנן סקיצה ראשונה של הרכב המתוכנן

 

עוד עולה מן הסקיצות הראשונות כי מדובר ברכב בעל מרווח גחון ניכר (כלומר מרחק בין רצפת הרכב והקרקע) כדי לאפשר נסיעה בשטח, אך גם ברכב שתקרתו תהיה נמוכה יחסית, מאחר שהנהג והנוסע יישבו נמוך מאוד.

 

בדייסון שלחו בשבוע שעבר מייל לעובדי החברה בו מודגשת חשיבות הסודיות בכל הקשור לפרויקט לנוכח העובדה שמדובר ברכב מהפכני, זאת בעוד שיצרני הרכב המתחרים מסתמכים על מה שדייסון מגדיר כ"פורמט קיים". כלומר לשיטתה של דייסון, בעוד שיצרני הרכב הוותיקים מייצרים מכוניות חשמליות בתצורות הישנות והמוכרות (רכב משפחתי, רכב כביש שטח וכו'), היא עצמה מתעדת לפתח פורמט חדש לחלוטין, שטרם הוכרז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x