$
משפט

פרסום ראשון

צו הקפאת הליכים זמני לחברת ביצוע בתחום הבנייה במגזר הציבורי - בשל חובות של 11 מיליון שקל

ש. את ב. – צ.א.ג. מבקשת למנות כנאמן את עו"ד ליאור מזור. במסגרת הבקשה נטען, כי "החברה נקלעה למשבר תזרימי אשר נובע בין היתר משחיקת הרווחיות בביצוע העבודות ומנגד עלויות מימון כבדות"

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא צו הקפאת הליכים זמני לחברת הביצוע ש. את ב. – צ.א.ג. זאת לאחר שנקלעה לקשיים וצברה חובות בסך כ- 11 מיליון שקל . חברת ש. את ב. – צ.א.ג. הינה חברה הפועלת מזה למעלה מ-18 שנה בתחום הבנייה במגזר הציבורי, התעשייה ולמגורים. במסגרת הבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד חובב ביטון ועו"ד מורן סבג סיבוני נטען כי לקוחות החברה הינם מהמובילים בענף ובין הפרויקטים אותה ביצעה החברה ניתן למנות את המרכז הלוגיטסי של מפעל "אסם" ברמת השופט, בניית מפעל אולם הכנות "פריגת", בניית 2 אולמות ייצור, עבודות בטון וגמר מפעל "פריגת", פרויקט הנגשה באתרים שונים של החשב הכללי באוצר, בניית שכונות ומבני מגורים בגבעתיים, תל אביב, יפו, רמת גן ועוד.

 

עו"ד חובב ביטון עו"ד חובב ביטון צילום: אופיר אייב

 

 

החברה מבקשת למנות כנאמן את עו"ד ליאור מזור. במסגרת הבקשה נטען, כי "החברה נקלעה למשבר תזרימי מזה תקופה אשר נובע בין היתר משחיקת הרווחיות בביצוע העבודות ומנגד עלויות מימון כבדות...למרבה הצער, על אף הזרמת סך של 1.5 מיליון שקל לקופת החברה ממקורות פרטיים של בעלי המניות החברה לא צלחה לעמוד באתגר התזרימי ולעמוד בהתחייבויותיה עפ"י צ'קים שנמשכו על ידה ועל כן בחודש 05/2019 חוללו צ'קים של החברה לטובת ספקיה ונושיה השונים. בשל חילול הצ'קים כאמור נוצר עיכוב בתשלומים לכלל ספקי החומרים וקבלני המשנה בחברה וכנגזרת, נפגע היקף הביצוע החודשי של החברה", נטען.

 

עוד נטען כי במרוצת הימים האחרונים, גיבשה החברה הצעת הסדר נושים המבוססת על אחת משתי האלטרנטיבות הבאות: הפעלת החברה כ-"עסק חי" והזרמת התקבולים לקופת הנושים או מכירתה של החברה בשלמות לגורם אחר כלשהו. בית משפט קבע דיון ליום שלישי הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x