$
משפט

פרקליטי נתניהו למנדלבליט: "מבקשים ארכה לקיום השימוע", חומרי החקירה לא נאספו

היום, 10 במאי, הוא המועד האחרון שבו אמורים היו עורכי דינו של ראש הממשלה להשיב בנוגע לקיום מועד השימוע בפרשות 1000, 2000 ו-4000 - אך לא עשו זאת. במכתב ליועץ המשפטי לממשלה הם ביקשו דחייה במועד קיום ההליך - שאמור להיערך עד 10 ביולי. כמו כן, הם טרם אספו את חומרי החקירה

טובה צימוקי וגלעד מורג, ynet 10:0610.05.19
פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא אספו הבוקר (ו') את תיקי החקירה בעניינו של מרשם, למרות שהיום - 10 במאי - הוא היום האחרון לתיאום השימוע. באחרונה הם פנו במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקשו ארכה בנוגע למועד קיום השימוע. זאת לאחר שבצעד חריג פנה כבר לפני שבועיים היועץ לפרקליטי נתניהו בבקשה מחודשת שיתאמו את עריכת מועד השימוע. כאמור, מנדלבליט הבהיר כי יש לתאם את מועד השימוע היום וכי הוא ייערך לא יאוחר מ-10 ביולי. סנגוריו של נתניהו כתבו בפנייה ליועמ"ש שהם מעוניינים בקיום השימוע, וגם שנושא שכר הטרחה שלהם נמצא בוועדת ההיתרים.

 

היועץ קבע כי העובדה שנתניהו טרם הצליח לארגן את התורמים לצורך מימון שכר טרחת ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו אינה מעניינו. עוד הובהר, כי ככל שראש הממשלה יבחר שלא לקיים את הליך השימוע כאמור, יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו, קרי - הגשת כתב האישום לבית המשפט.

 

יצוין כי במקרים רבים, לפני שימוע, מועמדים לרשות הסנגורים חומרי החקירה בתיק על מנת שיוכלו להתכונן. היועץ הבהיר כי חומרי החקירה יימסרו לנתניהו למחרת יום הבחירות - ב-10 באפריל - אולם פרקליטי נתניהו לא הגיעו, כאמור, עד היום, לקבל את החומר.

 

פרקליטי נתניהו אמרו בחג הפסח כי ראשית הם מתכוונים לטפל בסוגיית המימון לפני שיפנו ליועץ, אולם גוברת ההערכה כי נתניהו יוותר על השימוע - אם יווכח שיש לו רוב מוצדק שימנע ממנו לוותר על חסינותו מפני העמדה לדין. נושא זה צפוי להתברר יתברר תוך חודש.

רה"מ נתניהו רה"מ נתניהו צילום: צילום מסך

 

 

במכתב ששוגר אז לסנגורים באמצעות עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר גיל לימון, הובהר כי "סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע".

 

הודעה ראשונה בנושא כבר נשלחה על ידי עוזרו הבכיר של היועץ גיל לימון בסוף חודש פברואר, במקביל להודעתו לנתניהו כי החליט להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. היועץ גם התחשב בבקשת נתניהו ולא העביר את חומרי החקירה כמקובל במועד ההודעה על החלטתו כדי שלא ידלפו ולא ישמשו כתעמולת הבחירות נגד ראש הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x