$
תיירות

סודות החופשה

כך תשדרגו בחינם את החדר שהזמנתם במלון

לפעמים מספיקה הזמנת חדר ישירות מול המלון - או חגיגת יום הולדת - על מנת לקבל חדר טוב יותר או לזכות בפינוקים כמו בקבוקי שמפניה. עשרה טיפים לחובבי השדרוגים

שירות כלכליסט 22:1911.05.19

חלונות גדולים יותר, שירות מוצלח יותר ונוף ששווה להישאר בשבילו במיטה כל היום הם שדרוגים קלים בחדר המלון, המשפרים באופן משמעותי את חוויית השהות בו - וכעת מתברר שמדובר בשדרוגים שאפשר לסדר בקלות יחסית. באתר ההשוואות Finder.com.au חקרו את הנושא, והציגו עשרה טיפים לשדרוג בחינם של חדר המלון.

 

 

1. כרטיס מועדון. חלק ניכר מרשתות המלונאות מציעות תוכנית מנויים או כרטיס מועדון, המספקים הטבות לאורחים מתמידים - כולל שדרוגים בחינם של החדר.

 

חבר מועדון? למה לא אמרת קודם? חבר מועדון? למה לא אמרת קודם? צילום: President Wilson Hotel

 

 

2. כרטיס אשראי. בחלק מבתי המלון מנפיקים כרטיסי אשראי שמעניקים לבעליהם הטבות ושדרוגים. כך למשל, כרטיס Citi Hilton HHonors Reserve, של רשת מלונות הילטון, מעניק לבעליו אוטומטית "מעמד זהב" הכולל הטבות רבות; וכך גם כרטיס האשראי של רשת האייט.

 

3. אירוע מיוחד. אם הגעתם למלון כחלק מחגיגות חתונה, יום הולדת או אפילו סיום לימודים, ציינו זאת באופן אגבי בשיחה עם פקיד הקבלה. האזכור הזה עשוי לספק לכם על מנת לקבל חדר טוב יותר, או לכל הפחות מתנות והפתעות כמו בקבוק שמפניה בחינם.

 

 

אירוע מיוחד? יש סיכוי לשמפניה אירוע מיוחד? יש סיכוי לשמפניה צילום: shuterstock

 

 

4. שיטת מצליח. המפתח להצלחת השיטה הוא פשוט להיות נחמדים ואדיבים. במקרה הכי גרוע יסרבו לכם, אבל צוות בית המלון לפחות יעריך את העובדה שהייתם מנומסים. בכל מקרה, הימנעו מסצינה קולנית או אלימה אם דוחים את הבקשה שלכם.

 

5. מחמאות. כולם אוהבים לקבל משוב חיובי. לכן, כדאי להשקיע ולזרוק מילה טובה או אפילו לכתוב ביקורת חיובית במדיה החברתית; זה עשוי לסדר לכם שדרוג מפנק בפעם הבאה שתזמינו חופשה במלון. ישנם הרבה מלונות שמנטרים היטב את הפעילות שקשורה אליהם ברשתות החברתיות - וידעו לפנק לקוחות שתורמים לתדמית שלהם.

 

6. שהות במלון חדש. מלונות שרק נפתחו ועוד לא הספיקו להקים מאגר של ביקורות חיוביות שישכנע אחרים להזמין מקום, עשויים להיענות בחיוב לבקשות שדרוג בסבירות גבוהה יותר - ולו רק על מנת לרצות אתכם, מתוך תקווה שתחזירו להם בביקורות אוהדת. הסבירות לשדרוג עולה אף יותר אם המלון רק נפתח ועדיין לא הוזמנו כל החדרים.

 

מלון חדש? זו ההזדמנות שלכם מלון חדש? זו ההזדמנות שלכם צילום: Four Seasons

  

7. הזמנה ישירה. אתרים כמו אקספדיה ו- Booking.com אמנם מציעים לרוב את התעריפים הנמוכים ביותר, אך הזמנה דרכם פירושה שהמלון משלם להם עמלה. הזמנה ישירות מול המלון משמעותה נאמנות רבה יותר למותג - וזו יכולה להעלות את הסיכויים שלכם לזכות בשדרוג.

 

8. צ'ק אין מאוחר. שעות אחר הצהריים עד הערב המוקדם הן השעות הרגועות בדלפק הקבלה, ולכן הצוות יוכל להעניק לכם את מלוא תשומת הלב. כמו כן, יהיה להם קל יותר לראות אילו חדרים נותרו זמינים ללילה.

 

9. שהות קצרה. שהיות קצרות יחסית, או אפילו הזמנת לילה אחד בלבד, יעלו את הסיכוי שלכם לזכות בשדרוג - שכן ייתכן וחדרי הפרימיום מוזמנים לימים הבאים או, שצוות המלון מעדיף "לשמור" אותם ליתר ביטחון.

 

10. להתלונן רק על מה שקריטי. אם יש בעיה בחדר שקיבלתם, חזרו לדלפק הקבלה ועדכנו את הצוות. מטרת עובדי המלון היא שתהיה לכם שהות נעימה, כך שאם הווילונות לא נסגרים עד הסוף או שהשירותים מקולקלים, הם רוצים וצריכים לדעת. במלון יעדיפו לתקן מיד את הבעיה ולא לקבל ביקורת שלילית בהמשך. אם לא ניתן לתקן את הבעיה באופן מיידי, קרוב לוודאי שתועברו לחדר אחר - ועם קצת מזל אפילו תשודרגו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x