$
רכב

קנס כבד לפורשה: תשלם 600 מיליון דולר על מעורבותה בפרשת דיזלגייט

בית משפט בשטוטגרט הטיל על יצרנית רכבי היוקרה את הקנס, לאחר שמכרה דגמים שבהם הותקנו מנועים של אאודי שכוילו במטרה להתל בבוחני זיהום אוויר. לפי הצהרת פורשה, הקנס מביא לידי סיום את ההליכים נגדה בפרשה

תומר הדר 16:5407.05.19

פורשה תידרש לשלם קנס ענק של 600 מיליון דולר עקב מעורבותה בפרשת דיזלגייט - כך קבע היום בית משפט בשטוטגרט, העיר שבה נמצא מטה החברה.

 

 

 

במסגרת ההחלטה, נקבע כי פורשה מכרה מכוניות בעלות מנועי דיזל שפלטו זיהום אוויר מעל המותר באירופה, בארה"ב ובמספר מדינות באסיה.

 

תערוכת רכב של פורשה בלוס אנג'לס תערוכת רכב של פורשה בלוס אנג'לס צילום: בלומברג

 

זאת ועוד, יצרנית הרכב לא יידעה אף אחד כי באותם דגמים שלה שנמכרו, ובכלל זה בדגמי קאיין דיזל - הותקנו מנועי שש בוכנות מזהמים של אאודי (חברת-בת של פולקסווגן). האחרונים כוילו על ידי פורשה במטרה להתל בבוחני זיהום אוויר, ולהציג רמות פליטה תקינות, כאשר המכונית עברה בדיקות לגילוי רמות הזיהום שלה.

 

לפי הצהרתה של פורשה, הקנס מהווה סיום של ההליכים נגדה בפרשת דיזלגייט. פורשה עצמה הודיעה כבר לפני מספר חודשים כי תחדל מייצור של מכוניות בעלות מנועי דיזל.

 

יצוין, כי בשנה שעברה זימנה יבואנית פורשה בישראל את בעליהן של מכוניות פורשה בעלות מנועי דיזל על מנת לבצע בהן עדכוני תוכנה להפחתת זיהום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x