$
משפט

פרסום ראשון

אפרים סנה רוצה דריסת רגל בקידוחי הנפט היבשתיים ליד לוד

על רקע החלטת חברת דלק להשקיע 11.5 מיליון דולר ברישיונות הקידוח "אופק" ו"יהל", פנו השר לשעבר ושותפו לביהמ"ש בבקשה לחדש תביעה לקבלת 10% בחברת SOI, שבשליטת סעיד צרצור, השותפה ברישיונות

תומר גנון 08:2907.05.19

בעקבות החלטת חברת דלק קידוחים להשקיע 11.5 מיליון דולר בתמורה לרכישת 25% מרישיונות החיפוש היבשתיים "אופק" ו"יהל" ליד לוד: הסכסוך בין השר לשעבר אפרים סנה, ויזם חיפושי הנפט יעקב מרוז, לבין איש העסקים סעיד צרצור מתעורר שוב לחיים.

 

סנה ומרוז דורשים לקבל יחד 10% ממניות חברת SOA שבשליטת צרצור, שמחזיקה כיום 70% ברישיונות, ותחזיק בהם 45% לאחר העסקה עם דלק. כך עולה מבקשה לחידוש הליכים שהגישו השניים בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. הבקשה הוגשה לאחר שבסוף החודש שעבר הסתיימו ללא הצלחה הליכי גישור בתביעה שהגישו השניים באוגוסט 2017 נגד SOA וצרצור.

 

 

אפרים סנה אפרים סנה צילום: טל שחר

 

בתביעה המקורית שהוגשה, על סך 1.25 מיליון שקלים, טענו מרוז וסנה, שמכירים מאז שירותם הצבאי, כי פעלו במשך חודשים ארוכים לגיבוש מתווה התקשרות בין סרסור לחברת גלוב אקספלורישן סביב רכישת 70% מהרישיונות. בתמורה הם היו אמורים לקבל 5% כל אחד בחברת SOI שבבעלותו. לטענתם ההסכם נחתם לבסוף מאחורי גבם וללא שיתופם, ובנוסף הם לא קיבלו את התמורה שהגיעה להם.

 

כאמור, התביעה עברה לגישור בפני עו"ד יצחק מרציאנו, אולפ זה לא צלח. לאור החלטת דלק קידוחים להשקיע מיליוני דולרים ברכישת 25% מהרישיונות, החליטו סנה ומרוז לחדש את ההליכים. "לתובעים התברר", נכתב בהודעה לבית המשפט שהוגשה באמצעות עו"ד נבות תל צור ממשרד כספי ושות' וכן עוה"ד טל שפירא ומירב בר-זיק ממשרד שפירא כפרי בר-זיק, "כי הנתבעים ניצלו לרעה את חלוף הזמן הרב שהוקדש להליך הגישור, ופעלו מאחורי גבם במהלכים עסקיים מהותיים, מתוך מטרה לסכל את התביעה ולנשל אותם מזכויותיהם.

 

הם מוסיפים כי: "ספק אם דבר קיומה של התביעה, כמו גם הטענות החמרות המועלות בה כלפי הנתבעים לרבות במישור הפלילי (טענה לזיוף שבגינה הוגשה תלונה למשטרה, ת.ג), הובאו מבעוד מועד לידיעת 'דלק קידוחים' וציבור המשקיעים".

 

טרם הוגשה תגובת צרצור ו-SOA הנשלטת על ידי חברת unibin הרשומה בלונדון.

 

מחברת SOA, המיוצגת על ידי עוה"ד טל בננסון וחיים אייש ממשרד טל בננסון ושות', נמסר: "נגד יעקב מרוז ושותפיו, לרבות השר לשעבר סנה, עומד פסק דין חלוט באנגליה, הדוחה את כל טענותיהם והוא אף חויב לשלם סך של כחצי מיליון שקל. בכוונתנו לפעול לאכוף את פסק הדין בישראל, וככל שהדבר יידרש גם לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לגביית הכספים שחייבים מרוז ושותפיו. צר לחברה על כך שמצוקתם של מר סנה ומרוז וחובותיהם הביאו אותם לנקיטת מהלכים נואשים וחסרי תכלית. אין לנו ספק כי צעד תמוה זה יסתיים בקרוב בלא כלום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x