שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

תוסר התראת פשיטת רגל מבעלי הפועל ת"א לשעבר, אמיר כבירי

כבירי הגיע להסדר מול בית"ר טוברוק על חוב נטען של 1.9 מיליון שקל בתמורה לרכישת המועדון

אמיר גרוס־כבירי, מי שהיה בעבר בעל השליטה בקבוצת הכדורגל הפועל תל־אביב, ומועדון הכדורגל בית"ר טוברוק הגיעו אתמול להסדר שמשמעותו כי המצאת התראת פשיטת הרגל שהוגשה נגד כבירי תוסר.

 

 

 

בית המשפט אישר לאחרונה להמציא התראת פשיטת רגל כנגד כבירי, זאת בטענה לחוב של כ־1.9 מיליון שקל. הבקשה הוגשה לפני כשבוע על ידי מועדוני כדורגל המרכז, השרון והשומרון שהיא בעלת הזכויות במועדון הכדורגל בית"ר טוברוק. הבקשה להתראת פשיטת רגל, שהוגשה באמצעות עו"ד יונתן סונדרס, הסתמכה על פסק בוררות שניתן ביוני 2018 ואשר חייב את כבירי בסכום של כ־1.5 מיליון שקל.

 

 

אמיר כבירי בבית המשפט אמיר כבירי בבית המשפט צילום: עוז מועלם

 

כבירי היה בעל השליטה בחברת הראל החזקות מועדון הכדורגל הפועל תל־אביב מיוני 2015 ועד ינואר 2017, אז הקבוצה נמכרה במסגרת הקפאת הליכים עקב קשיים כלכליים אליהם נקלעה. מפסק הבוררות עולה כי ב־2015 התקשרו הצדדים בהסכם לפיו כבירי ירכוש את מלוא זכויות טוברוק. טוברוק טענה כי כבירי לא מילא את התחייבויותיו על פי ההסכם ולא שילם את הסכומים שהתחייב לשלם. מנגד טען כבירי כי ההסכמים נוגדים את הוראות הדין ונעדרי תוקף.

 

בהסדר אליו הגיעו הצדדים אתמול נקבע כי יתבצע הסדר לפירעון החוב בפריסה, וההליכים המשפטים — המצאת בקשת פשיטת רגל – בהם פתחה בית"ר טוברוק יוסרו. את כבירי מייצג עו"ד עדי בראונשטיין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x