$
רכב

מכונית (לא) לכל פועל: אסטון מרטין מתגאה בדגם עם גיר רגיל

החברה הכריזה על השקת וואנטאג' AMR, שמצוידת בתיבת הילוכים ידנית - בניגוד לשאר הדגמים מסוגה. המחיר: 180 אלף דולר

תומר הדר 14:3201.05.19

עד לפני שנים ספורות, הלקוחות היחידים שרכשו מכוניות על ספורטיביות שצוידו בתיבות הילוכים אוטומטיות זכו לקיתונות של בוז, אך מאז, עם המצאת תיבות אוטומטיות כפולות מצמדים ועם התרחבותו של שוק הרכב האמריקאי הפכו מכוניות העל האוטומטיות לכה נפוצות, עד שכיום קשה מאוד למצוא פרארי, מזראטי או אסטון מרטין המצוידות בתיבת הילוכים ידנית.

 

 

 

באסטון מרטין מודעים לבעיה ומכריזים על השקתה של גרסה חדשה של הוואנטאג'. המאפיין הייחודי של הוואנטאג' החדשה שנקראת AMR: יש לה גיר רגיל. בניגוד לכל דגמי הוואנטאג', ה-AMR מצוידת בתיבת הילוכים ידנית בעלת שבע מהירויות ובמצמד - שאחראים על העברת הכוח שמייצר מנוע בעל שמונה בוכנות בנפח 4.0 ליטרים שמפיק 510 כוחות סוס - מספיק כדי להזניק את ה-AMR ל-100 קמ"ש תוך 3.9 שניות ועד מהירות מרבית של מעל 300 קמ"ש.

 

הייצור מוגבל ל-200 יחידות בלבד והמחיר לצרכנים בארה"ב הוא 180 אלף דולר, כלומר פחות מ-800 אלף שקל - כ-80% ממחירה של הוואנטאג' הזולה ביותר שמשווקת כיום בישראל, שמצוידת בתיבה אוטומטית ואינה נחשבת למכונית מסדרת ייצור מוגבלת. בדומה לכל דגמי אסטון מרטין, גם ה-AMR ניתנת להזמנה מיוחדת לישראל על ידי היבואנית.

 

 

אסטון מרטין וואנטאג' AMR אסטון מרטין וואנטאג' AMR צילום: יצרן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x