שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קריירה

9 דברים מטורפים שאנשים עשו בשביל למצוא עבודה

מהעלאת שלט חוצות ועד לבניית קורות חיים מלגו: האם הצעדים ההזויים האלה סייעו להשגת המשרה הנכספת?

שירות כלכליסט 20:0923.04.19

יש אנשים שיעשו כמעט כל דבר כדי למצוא עבודה. אבל כדי להבדיל את עצמם ממועמדים אחרים, האנשים ברשימה הבאה עשו יותר מיריביהם, ומצאו דרכים מצחיקות, גאוניות וביזאריות לקבל את תשומת הלב של מעסיקים פוטנציאליים.

 

 

הם השתמשו בפרסום ובאינטרנט כדי למקסם את החשיפה שלהם, ואפילו בעיתונות. וכמעט כולם הצליחו למצוא כך עבודה. הנה כמה מהדברים יוצאי הדופן במיוחד שנעשו:

אדם פצ'יטי הוציא קמפיין "העסיקו את אדם" אדם פצ'יטי הוציא קמפיין "העסיקו את אדם" צילום: Employ Adam

 

 

1. פרסם את שמו על גבי בילבורד כדי להוציא לדרך את קמפיין "העסיקו את אדם"

אדם פצ'יטי סיים את לימודיו באוניברסיטה ב-2012, אבל התקשה במציאת עבודה. לאחר ששלח את קורות החיים שלו לכ-250 מעסיקים אפשריים, הוא הבין שעליו למצוא דרך להבדיל את עצמו ממועמדים אחרים בתעשיית המדיה. אז הוא קנה בילבורד. לדבריו השלט, בצירוף אתר אינטרנט, השיג לו 60 ראיונות עבודה, ולבסוף גם משרה.

 

ליסה באומן בנתה קורות חיים וירטואליות מלגו ליסה באומן בנתה קורות חיים וירטואליות מלגו צילום: Pastlightspeed

 

 

2. בנתה את קורות החיים שלה מלגו

בוגרת הקולג' ליסה באומן נקטה בגישה מיוחדת ליצירת קורות חיים, ובנתה קורות חיים וירטואליות מלגו. בכך שהציגה לעולם את יכולותיה, היא הראתה גם שהיא באמת יודעת לעשות כל מה שכתוב לה בקורות החיים.

 

 

כדי לשכנע מעסיקים לשכור את שירותיה, אישה אחת הציעה משחק אבן נייר ומספריים כדי לשכנע מעסיקים לשכור את שירותיה, אישה אחת הציעה משחק אבן נייר ומספריים צילום: Wikihow

 

 

3. התבקשה לשכנע את מעסיקיה הפוטנציאליים להעסיק אותה, והציעה משחק אבן נייר ומספריים

אחרי ראיון לעבודה הראשונה שלה, אשה אחת התבקשה לשכנע את מעסיקיה הפוטנציאליים לשכור את שירותיה. אחרי שחשבה על כך, היא הציעה משחק אבן נייר ומספריים, כדי לקבוע האם תועסק או לא. המעסיקים העריכו את חוש ההומור שלה והחליטו להעניק לה את המשרה, בלי קשר למי ניצח במשחק.

 

 

איש אחד הכין עוגת גבינה והגניב אותה לחדר המנוחה של גוגל שרק נולדה, יחד עם קורות החיים שלו איש אחד הכין עוגת גבינה והגניב אותה לחדר המנוחה של גוגל שרק נולדה, יחד עם קורות החיים שלו צילום: onceuponachef

 

 

4. ב-1998, איש אחד הגיש מועמדות לחברת סטארט-אפ בשם גוגל ע"י חלוקת עוגת גבינה וקורות חיים.

איש אחד שעבד במגזר הטכנולוגיה החליט לנסות להתקבל לחברת גוגל שזה אך נולדה. הוא היה ידוע בקרב חבריו כאופה עוגות גבינה מצוינות, ולכן לפי הדיווחים הוא התגנב לחדר המנוחה של גוגל וחילק שם פרוסות עוגה ועותקים של קורות החיים שלו. התכנית באמת עבדה, והוא התקבל לראיון, אבל לא לפני שהגיע למסקנה שבעצם גוגל לא מתאימה לו, והוא וויתר. האגדה אומרת שבהמשך הוא הבין איזו טעות הוא עשה.

 

 

בכל פעם שפקידי החברה הבכירים עשו חיפוש על שמם בגוגל, הופיעו קורות החיים של אלק בראונשטיין בכל פעם שפקידי החברה הבכירים עשו חיפוש על שמם בגוגל, הופיעו קורות החיים של אלק בראונשטיין

 

 

5. האיש הזה שילם על מודעה של גוגל שאמורה הייתה להופיע כל פעם שפקידי החברה הבכירים עשו חיפוש על שמותיהם

כדי לקבל את תשומת לבם של פקידים בכירים, אולי כדאי לפנות לאהבה העצמית שלהם. זה מה שעשה אלק בראושטיין כאשר גרם לכך שבכל פעם שפקידי החברה הבכירים יעשו חיפוש על שמם, יופיעו קורות החיים שלו כתוצאת החיפוש הראשונה. אחרי כמה ראיונות, בראושטיין נשכר לעבודה.

 

 

אדם קנדי ששלח את קורות החיים שלו עם בקבוקי בירה שבישל בעצמו אדם קנדי ששלח את קורות החיים שלו עם בקבוקי בירה שבישל בעצמו צילום: גטי אימג'ס

 

 

6. אדם קנדי ששלח את קורות החיים שלו עם בקבוקי בירה שבישל בעצמו

ברנן גליסון, מעצב מבריטיש קולומביה שבקנדה, השיג את תשומת הלב של מעסיקים שונים בכך ששלח אליהם בקבוקי בירה שהכין בעצמו, לה קרא Resum-ale. קורות החיים עצמן הודפסו על גבי תוויות הבקבוקים, מה שהוסיף טאץ' ייחודי לגישתו המקורית. אחרי ששתו בה את בירת האייל שהכין, סוכנות שיווק דיגיטלי נתנה לגליסון משרה.

 

 

ג'ו באזבי לבש את קורות החיים שלו בכל מקום אליו הלך ג'ו באזבי לבש את קורות החיים שלו בכל מקום אליו הלך צילום: BBC

 

 

7. אדם בריטי שהחליט לחפש עבודה בכל מקום אליו הלך על ידי לבישת קורות החיים שלו.

בריטי בשם ג'ו באזבי בילה זמן רב בהגשת מועמדות למשרות שלא הובילו אותו לשום מקום, אז הוא החליט להגיש מועמדות לכל מקום אליו הלך, ע"י לבישת קורות החיים שלו. ג'ו סיפר ל-BBC שהוא עדיין מחפש עבודה, אך שהוא הרבה יותר אופטימי מאז שאימץ את הטקטיקה יוצאת הדופן.

 

 

ג'וש באטלר העמיד את עצמו למכירה באיביי תמורת 21,000 דולר ג'וש באטלר העמיד את עצמו למכירה באיביי תמורת 21,000 דולר צילום: ebay

  

 

8. אדם בריטי שהעמיד את עצמו למכירה פומבית באיביי.

אדם בשם ג'וש באטלר נקט על פי הדיווחים בגישה קומית להגשת מועמדות: הוא העמיד את עצמו למכירה באיביי תמורת 21,000$. כשלוחצים על תיאור המוצר, מועברים לקורות החיים של באטלר, שמתארות את נסיונו התעסוקתי מאז 2011.

 

 

אנדרו הורנר יצר אתר אינטרנט שבו מעסיקים פוטנציאליים צריכים להתחרות זה בזה על תשומת ליבו אנדרו הורנר יצר אתר אינטרנט שבו מעסיקים פוטנציאליים צריכים להתחרות זה בזה על תשומת ליבו צילום: שאטאסטוק

 

 

9. איש אחד לא הצליח למצוא עבודה, אז הוא פתח אתר אינטרנט משלו, לו הוא קרא "הגשת מועמדות הפוכה".

לאנדרו הורנר נמאס מהגשת מועמדויות למשרות ללא תוצאות, אז הוא החליט להפוך את כיוון התהליך. הוא יצר אתר אינטרנט שבו מעסיקים פוטנציאליים צריכים להתחרות זה בזה על תשומת ליבו, כאילו הם המגישים מועמדות להעסקתו. והגישה הבלתי רגילה שלו אכן השיגה לו עבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x