שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

צו הקפאת הליכים לרשת חיות המחמד "זולו פט"

הרשת, שמפעילה 14 סניפים בפריסה ארצית, צברה חובות של כ–18 מיליון שקל; 57 העובדים תמכו בבקשה;ביהמ"ש מינה לה נאמן

צו הקפאת הליכים הוצא לרשת "זולו פט" המוכרת מזון ומוצרים לבעלי חיים, ולחברת בלוברין העוסקת ביבוא והפצת מוצרים לחיות מחמד. החברות הגישו ביום חמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בתל־אביב בקשה דחופה לצו הקפאת הליכים בהסכמת עובדי הרשת. זאת, לאחר שצברו חובות כוללים של כ־18 מיליון שקל ונוכח המצוקה התזרימית אליהן הן צפויות להיקלע, והמבוי הסתום אליהן נקלעו בפעילותן. נשיא בית המשפט המחוזי בתל־אביב, השופט איתן אורנשטיין, הוציא צו הקפאת הליכים זמני לחברות ומינה כנאמן את עו"ד אלון קזיוף.

 

זולו מפעילה רשת חנויות לממכר מזון, ציוד ואביזרים לבעלי חיים (14 חנויות) ומעסיקה 57 עובדים באופן ישיר. מהבקשה עולה כי מחזור המכירות של זולו פט בשנת 2018 עמד על כ־20 מיליון שקל.

 

חנות של "זולו פט" חנות של "זולו פט" צילום: zoolu

 

 

העובדים מיוצגים על ידי עו"ד רחל סובול. המטרה של הבקשה, שהוגשה על ידי עו"ד עדי בראונשטיין וגיל פרלמן ממשרד גיל הירשמן ושות', היא לאפשר תקופת ביניים של "שקט תעשייתי" במהלכה תגובש תוכנית הבראה לחברות שתבטיח, בשילוב משקיע, את שימור פעילותן במתכונת יעילה יותר וכפועל יוצא תשוקם יכולת החברות
עו"ד גיל הירשמן עו"ד גיל הירשמן צילום: אוראל כהן
להחזר חובותיהן.

 

במסגרת הבקשה נטען כי "מקורותיה של המצוקה התזרימית בחובות שצברו החברות כתוצאה מהשקעות בפיתוח הרשת ובכלל זה, השקעות במערכות לניהול מלאי, פרסום ושיווק". עוד נטען כי בידי החברות הצעה ממשקיע אשר אף נכון להעמיד מימון ביניים, לתקופת ההקפאה. בבקשה נכתב גם כי "לחברות מועדון לקוחות המונה עשרות אלפי לקוחות ואף אתר מכירות מקוון, zoolu.co.il. והלכה למעשה, נכון למועד הגשת בקשה זו, נמשכת הפעילות העסקית של החברות. החברות משווקות את מוצריהן באופן בלעדי לרשת סופר־פארם וברשת AM:PM".

 

החברות הדגישו כי שילמו את שכר העבודה של חודש מארס 2019 באופן מלא. "כבר עתה יצוין כי בשלב זה יש מתעניינים אשר פנו לבעלי השליטה בחברות (אילן בלום ודניאל רובין) על מנת לבחון אפשרות של השקעה ו/או רכישת החברות, דבר אשר לבטח יהא בו בכדי להזרים כספים ולהחיות את פעילותן של החברות".

 

במסגרת הבקשה נטען כי "הרעיון שמאחורי יסוד החברות היה לפתח רשת ארצית, מובילה בתחומה, אשר תשווק מוצרים ללקוחות המגדלים חיות מחמד. נכון למועד הגשת בקשה זו החברה מוכרת את מוצריה במערך חנויות הנמצא בפריסה ארצית, ללא זייכנים, וכן יש לחברה מרכז לוגיסטי הנמצא בחולון. החברה מוכרת את מוצריה בחנויות הפרוסות בערים חיפה, תל־אביב, רמת־גן, גבעתיים, חולון, הוד־השרון, רמלה ובאר־שבע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x