$
משפט

פרסום ראשון

דרמה בענף הקנאביס: כדורגלן העבר תובע את אשתו של גילי ורמוט

חיים מגרלשווילי הגיש תביעה לביהמ"ש נגד אשתו של חברו לקבוצה לשעבר, בטענה כי חתמה יחד עם שותף נוסף מאחורי גבו על הסכם להקמת חווה לגידול קנאביס עם חברת תפן. באי כוח הנתבעים בתגובה: "חיים לא הזרים את הכסף במועד והפר ההסכם"

סכסוך לא ספורטיבי. כדורגלן העבר חיים מגרלשווילי הגיש היום לבית משפט תביעה נגד אשתו של חברו לקבוצה לשעבר, הכדורגלן גילי ורמוט ושותף נוסף שלה. זאת בטענה כי אישתו של ורמוט, איריס, חתמה כביכול מאחורי גבו על הסכם להקמת חווה לגידול קנאביס עם חברת תפן הנדסת תעשיה וניהול וניתוח מערכות (כיום "אינטליקנה"). לטענת התובע, ורמוט ביטלה עמו באופן חד צדדי הסכם להקמת חווה, לאחר שקיבלה הצעה טובה יותר מהחברה הציבורית תפן.

 

 

 

באמצעות עורכי הדין איתן ארז ויואב רז טוען מגרלשווילי, כי איריס ורמוט ושותף נוסף שלה, שחף אוחנה, המחזיקים יחד בחברה בשם "דרך לחיים", ושאיתם חתם על הסכם להקמת החווה ואף השקיע במיזם מאות אלפי שקלים, התיימרו לבטל את ההסכם באופן חד צדדי. במקום זאת, נטען בתביעה, הם חתמו על הסכם שותפות עם חברת תפן.

 

חיים מגרלשווילי במדי הפועל חיפה חיים מגרלשווילי במדי הפועל חיפה צילום: גיל נחושתן

 

 

מגרלשווילי החל את הקריירה במחלקת הנוער של מכבי חיפה, ובמהלך הקריירה שיחק בהפועל חיפה, מכבי פ"ת  בית"ר ירושלים וקבוצות בחו"ל. מהתביעה עולה, כי מגרלשווילי, שהיה חברו הטוב של גילי ורמוט מבכירי הכדורגלנים בישראל , הודיע לו במהלך שנת 2018 בהיותו בן 36 כי בכוונתו לפרוש מקריירת הכדורגל ולהשקיע את הכסף שצבר בעסקים שונים, ובין היתר התעניין להשקיע בתעשיית הקנאביס הרפואי. לדבריו, ורמוט הפנה אותו לאשתו, איריס, שהיא לדבריו מומחית בתחום הקנאביס, להיוועץ איתה לפני שישקיע את כספו בתחום. על פי התביעה, מגרלשווילי נפגש עם איריס ורמוט ולדבריו, היא הציעה לו להיכנס כשותף משקיע בחווה אותה הקימה החברה שלה ושל שותפה, "דרך לחיים קנאביס" שהינה חברה העוסקת בגידול חקלאי של צמח הקנאביס ברישיון לדברי מגרלשווילי, ורמוט סיפרה לו שהיא חתמה כבר על הסכמים לשיווק הקנאביס לחברה בשם "בזלת". עוד נטען כי בנובמבר 2018 חתם מגרלשווילי על הסכם שותפות עם חברת דרך לחיים של ורמוט. לפי ההסכם סוכם כי מגרלשווילי יממן את עלות הקמת החווה עד לסך של 2.6 מיליון שקל ואילו החברה של ורמוט והשותף שלה תדאג לחתום על הסכם למתן זכות לשימוש בקרקע לצורך הקמת חוות הגידול. לדבריו, הוא יחזיק ב-50% והחברה של ורמוט והשותף שלה ב-50%.

 

אולם, לדברי התובע, במהלך החודשים שלאחר ההסכם החלו איריס ורמוט ושותפה, שחף אוחנה, לפעול מאחורי גבו ולנהל משא ומתן עם תפן ללא ידיעתו, תוך שהם מנסים להוציא אותו מהשותפות. לדברי מגרלשווילי, הוא היה נחוש לעמוד בהסכם השותפות, למרות הניסיונות הגוברים מצד ורמוט ושותפה לבטל את השותפות בינהם, אולם לפני כחודש הם הודיעו לו כי הם מחזירים לו את הסכום שהשקיע, ואיריס ורמוט שלחה לו מכתב בו היא מודיעה על סיום ההסכם ביניהם. לדבריו, רק לאחר מכן נודע לו כי חברת תפן שלאחרונה שינתה את שמה ל"אינטליקנה", הוציאה דיווח לבורסה על הסכם שחתמה עם החברה של ורמוט ואוחנה להקמת החווה במשותף. לדברי מגרלשווילי, מדובר על אותו השטח שבו הוא היה שותף עם הנתבעים.

 

עו"ד איתן ארז. מייצג את מגרלשווילי עו"ד איתן ארז. מייצג את מגרלשווילי צילום: שאול גולן

 

 

"נוצר מצב, כי הנתבעים הגיעו לעסקה אשר מניבה לכיסם הרבה יותר מהמשך הפעילות המשותפת עם התובע ולפיכך הם בחרו להרדים ולהניא את התובע באופן שיטתי מהמשך ביצוע העסקה, תוך שהם ניהלו משא ומתן מאחורי גבו עם חברת תפן. ברור כי משא ומתן עם חברה ציבורית איננו מתנהל או מסתיים ביום אחד, וכי הנתבעים ניהלו את המו"מ במשך קרוב לחודשיים והכל מאחורי גבו של התובע", נטען בתביעה.

 

עוד נטען כי טרם הגשת התביעה, כאשר פנה מגרלשווילי לנתבעים במכתב התראה, הוא קיבל מכתב תשובה ממשרד עו"ד פרל, כהן צדק, בו הם דחו את טענותיו וטענו כי ההסכם עמו בוטל לאור אי העמדת ההון הנדרש. על פי הפרסומים האחרונים בתקשורת, החווה אמורה להכניס לורמוט ותפן רווחים ולכן הוא מבקש מבית המשפט המחוזי בת"א לקבוע כי הוא זכאי ל-50% מהרווחים של הנתבעים מהעסקה עם תפן. יצויין כי לתובענה צורף כנספח מכתב תגובה מטעם איריס ורמוט ושחף אוחנה הדוחה באמצעות עו"ד בני ברץ ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ את טענות התובע. במכתב התגובה נטען כי חיים מגרלשווילי הפר באופן מהותי את הוראות ההסכם שנערך בין הצדדים "ולאחר שניתנו למרשך הזדמנויות רבות לתקן את הפרותיו ולא תיקן, סיכמו הצדדים על ביטול ההסכם והשבת הכספים מכוחו". עוד נטען כי לחיים מגרלשווילי "אין סכום הכסף לו התחייב בהתאם להסכם. אפילו את הסכום הראשוני לא היה ביכולתו להעביר". עוד נטען כי איריס ורמוט ואוחנה לא הציגו כל מצג שווא בנוגע לקשיים בתחום גידול הקנאביס ואף עדכנו את מגרלשווילי מספר פעמים כי הם מתקדמים עם גורם אחר והתחייבו כלפיו.

 

עו"ד בני ברץ, שותף בכיר בפירמת פרל כהן צדק לצר ברץ מסר בתגובה: "בתמצית - מדובר בהפרת חוזה פשוטה. חיים התחייב להזרים כסף להקמת החווה בלוח זמנים ברור. מסיבות השמורות עימו לא הזרים את הכסף במועד. אחרי התראות הזרים חלק מהכסף, קיבל ארכות ולא עמד בהן. בנסיבות אלו בוטל החוזה עימו. לאחר מכן ראה שאיריס ושחף התקשרו עם גוף אחר וחשב שזו הזדמנות טובה לקבל בדיעבד משהו שלא עמד בו מלכתחילה. כעת הוא מנסה להשיג באמצעות ביהמ"ש הכרה בכך שלמרות שהפר את החוזה יקבל פיצוי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x