$
משפט

תפנית בבחירות ללשכת עוה"ד: אילן בומבך חבר לציון אמיר כדי להביס את אבי חימי

בומבך, שהיה אחד המתמודדים על ראשות הלשכה, הסיר את מועמדותו. על פי הסכם האיחוד, אמיר יהיה מועמד לראשות הלשכה ואילו בומבך ימונה לתפקיד חדש - נשיא הלשכה וממלא מקומו של אמיר. אבי חימי בפוסט בפייסבוק: "לא מעניין אותי איך המפסידים יחלקו את הקולות"

ענת רואה 16:0417.04.19

התפתחות בבחירות ללשכת עורכי הדין: עו"ד אילן בומבך שהיה אחד המתמודדים על ראשות הלשכה, הודיע לפני זמן קצר שהוא מסיר את מועמדותו ומאחד כוחות עם המתמודד עו"ד ציון אמיר. השניים יציגו יחד את מועמדתם כשאמיר יהיה מועמד לראשות הלשכה ואילו בומבך, לפי הודעה שפרסמו "ימונה לנשיא הלשכה וממלא מקום ראש הלשכה". יש לציין כי התואר נשיא הלשכה איננו קיים היום.

 

 

 

לפי הודעה משותפת שפרסמו אמר אמיר: "הכוחות הטובים לוקחים אחריות על עתיד הלשכה. מי שהלשכה חשובה לו חייב להצטרף לשינוי המיוחל. מדובר במהלך ערכי, אחראי וראוי לטובות ציבור עורכות ועורכי הדין. כדי להוביל שינוי אנחנו חייבים להיות חזקים יחד. אני קורא לכל הכוחות הטובים בלשכה להתאגד סביבנו. עלינו לשים את טובת המקצוע מעל שיקולים פרסונאליים ואישיים, ולהיאבק על עתידה ומעמדה של הלשכה שנמצא בשפל חסר תקדים. רק צוות ערכי ומאוחד יכול להוביל את השינוי".

  

מימין: עו"ד אילן בומבך ועו"ד ציון אמיר מימין: עו"ד אילן בומבך ועו"ד ציון אמיר צילום: דודו יוסף

 

ביום ראשון הקרוב יחול המועד האחרון להגשת מועמדויות להשתתפות בבחירות שיחולו ב16 ביוני. כרגע התחושה היא כי המועמד המוביל הוא עו"ד אבי חימי, ראש הלשכה הזמני במקומו של אפי נוה שהתפטר. לפני מספר ימים חגג חימי מסיבת יום הולדת בהשתתפות מאות עורכי דין.

 

בימים האחרונים נפוצו שמועות כי בומבך שוקל את המשך דרכו ובחן חבירה לאחד המועמדים האחרים. לפי הנטען בומבך עשה זאת לאחר שכמה אנשי מפתח שאמורים היו לרוץ עמו, חברו למתמודדים אחרים, ולמשל עו"ד ליאור שפירא שהודיע הבוקר כי הוא מצטרף לחימי. כשפנינו לשאול את בומבך על כך אתמול, הוא הכחיש כל כוונה לפרוש מהמרוץ.

 

בומבך ואמיר קראו בהודעתם המשותפת לעורכי הדין לקחת חלק בבחירות: ״אחוזי ההצבעה בשנים האחרונות הם תעודות עניות לציבור עורכי הדין. הגיע הזמן שכולנו ניקח אחריות לעתיד הלשכה ונגיע להצביע. ״

 

בומבך הוסיף: "ההסכם שלי עם ציון היא הדרך הטובה ביותר להבטיח לציבור שלנו הנהגה נקייה ושקופה שתשמור אך ורק על האינטרסים שלהם. החלטתי להצטרף לציון, מתוך אמונה שיחד אנו נהנים מאמון ותמיכה של רוב מוחלט בקרב ציבור עורכי הדין, ויחד נוכל להוביל לשינוי שכולנו מייחלים לו".

 

"שמעתי שכמה פעילים ועיתונאים נרגשים מאיזה חיבור חדש בין שני מועמדים חלשים לראשות הלשכה", הגיב בלעג ראש הלשכה הזמני אבי חימי להודעת האיחוד של בומבך ואמיר. חימי כתב את הדברים בפוסט בפייסבוק ובו ציין עוד: "אני רוצה להרגיע אתכם ולומר: אותי לא מעניין איך המפסידים בבחירות יחלקו את הקולות שלהם. בזמן שהם עסוקים בתפירת חליפות... אני עסוק במהפכה שאוביל בוועדות האתיקה ובשירות לעורכי הדין...".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x