$
משפט

הפעילים שמעוניינים להתמודד על תפקידים בלשכת עוה"ד בקדחת איסוף חתימות

כדי להתמודד על ראשות לשכה נדרשות 500 חתימות, לראשות מחוז 225 חתימות, וסיעה צריכה להציע מעל 150 חתימות

ענת רואה 07:5617.04.19

הפעילים שמעוניינים להתמודד על תפקידים בלשכת עורכי הדין מצויים בימים האחרונים בקדחת איסוף חתימות תמיכה מהקולגות: יום ראשון הקרוב הוא המועד האחרון להגשת חתימות לקראת הבחירות לראשות הלשכה ומוסדותיה שייערכו ביוני. כדי להתמודד על ראשות לשכה נדרשות 500 חתימות, לראשות מחוז 225 חתימות, וסיעה צריכה להציע מעל 150 חתימות.

 

 

 

המועמדים לראשות הלשכה כיום הם אבי חימי, ראש הלשכה הזמני במקומו של אפי נוה; הפרקליט המוכר ציון אמיר; אילן בומבך, שהיה בעבר יו"ר מחוז תל אביב בלשכה; ואביחי ורדי, המוכר בתחום חדלות הפירעון. נראה כי חימי נהנה משיתוף פעולה של מאות עורכי דין שנהנים מתפקידים שונים בלשכה (רובם בהתנדבות, למשל חברות בוועדות שונות), ובמוצאי שבת הוא ערך חגיגת יום הולדת המונית בהשתתפות אלף עורכי דין.

 

 

עו"ד אבי חימי עו"ד אבי חימי

 

בשבועות האחרונים הולכים ומתגברים קולות שמבקשים לערוך רביזיה בפעילות הלשכה, ולפחות שלוש קבוצות מתכוונות להציע זאת לבוחרים. אחת מהן תומכת בהפיכת החברות בלשכת עורכי הדין מחובה לרשות. את הרעיון הזה מקדמים עורכי הדין יוסי מנדלבאום (שותף במשרד ליפא מאיר), נעם לאור, תומר דגני ומיכאל דבורין. הארבעה מבקשים להעביר למשרד המשפטים את הטיפול במתמחים ובשיפוט משמעתי של עורכי דין, להפסיק את חגיגת הכנסים באילת, ולהגביל אותה בכללי ניגוד עניינים.

 

קבוצה נוספת, בראשות עורכי הדין גליה שמילוביץ וערן גולן, מציעה להעביר את הטיפול במתמחים למשרד המשפטים, אך להשאיר את המערך המשמעתי בתוך הלשכה, ולהגדיל את התקציב כדי לקצר את משך בירור התלונות. עו"ד משה טייב, סגן ראש הלשכה, מקדם גם הוא הצעה דומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x