$
משפט

פרקליטיו של נתניהו לא אספו את חומרי החקירה

אחת הסברות לסיבה נוגעת לכך ששכר הטרחה טרם הוסדר; סנגורי רה"מ ביקשו לדחות את העברת החומרים בתיקים שבהם נשקלת העמדתו לדין עד לאחר הבחירות

תומר גנון 19:5110.04.19

פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הגיעו היום (ד') למשרדי פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) לקחת את חומרי החקירה בתיקים שבהם נשקלת העמדתו לדין: 1,000, 2,000 ו-4,000.

 

 

מקורבים לצוות ההגנה של ראש הממשלה טוענים שאחת הסיבות לכך היא שנושא התשלום של שכר הטירחה טרם הוסדר. עם זאת, על פי מקורב אחר לצוות ההגנה, סביר שהפרקליטים יאספו בהמשך את החומרים גם אם נושא שכר הטרחה עדיין לא ייפתר. "קשה להאמין שהם יתנו לנתניהו להגיע לשימוע בלי שעברו על ליבת חומרי החקירה, גם אם נושא שכר הטרחה לא ייסגר סופית".

 

צוות ההגנה של ראש הממשלה כולל בשלב זה את עוה"ד עמית חדד, נבות תל-צור, טל שפירא ופנחס רובין. נציין כי בעבר שילם נתניהו 300 אלף דולר על ייצוגו בתיקים למשרדו של עו"ד יעקב וינרוט המנוח, שעו"ד חדד היה שותפו.

עורכי הדין של בנימין נתניהו: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא עורכי הדין של בנימין נתניהו: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא

 

 

הכספים הגיעו מבן דודו, נתן מיליקובסקי, ומבלי שניתן לכך אישור של ועדת ההיתרים. במסגרת ההחלטה שדחתה את בקשתו של נתניהו לקבל מימין ממיליקובסקי ומאיש העסקים ספנסר פאדרידג', עד תקרה של שני מיליון דולר, הורתה הוועדה לנתניהו להשיב את הכספים. ראש הממשלה הגיש עתירה לבג"ץ, שהורה על השבת הסוגיה לוועדה על מנת שתשמע את טענות סנגוריו.

 

כפי שהודיע לפני מספר שבועות היועץ המשפט לממשלה, אביחי מנדלבליט, לנתניהו ולחשודים הנוספים בתיקים - ראש הממשלה בנימין נתניהו; איש העסקים שאול אלוביץ'; אשתו איריס אלוביץ'; סגן יו"ר הבונדס, זאב רובינשטיין; ונוני מוזס - החל מהיום (ד') הם היו יכולים להגיע לפרקליטות ולאסוף את החומרים לשימוע שיערך בעוד כשלושה חודשים.

 

הדחייה בהעברת החומרים הייתה לאור בקשתם של סנגורי נתניהו לא להפיץ את חומרי החקירה עד לאחר הבחירות שהתקיימו אתמול. בפרקליטות התכתבו היום עם חלק מהסנגורים בצוותי ההגנה לתאם מועדים להגעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x