משפט

נסגר התיק נגד 3 רופאים בכירים מאיכילוב שנחקרו בחשד לקבלת שוחד

הבוקר נמסרה הודעה לבאי כוחם של פרופ' שלמה קונסטנטיני, פרופ' צביקה רם וד"ר יוסף פז בעניין. החשדות היו כי במהלך 2013-2011 קיבלו הרופאים סכומי כסף גבוהים ממספר "תיירי מרפא", בתמורה לניצוח שיבצעו בבית החולים איכילוב

תומר גנון 11:1010.04.19
הפרקליטות החליטה לסגור את התיק נגד 3 רופאים מאיכילוב שנחקרו בחשד לקבלת שוחד. הבוקר נמסרה הודעה לבאי כוחם של פרופ' שלמה קונסטנטיני, פרופ' צביקה רם וד"ר יוסף פז.

 

 

 

החשדות שעלו מהתיק הם כי במהלך השנים 2013-2011, במקרים שונים ונפרדים, דרשו וקיבלו שלושת הרופאים הבכירים, סכומי כסף (כעשרות אלפי שקלים) ממספר "תיירי מרפא", אשר הגיעו לישראל לצורך ניתוח, בתמורה לכך, שאותם רופאים יהיו אלו שינתחו בפועל את התיירים בבית החולים איכילוב. וזאת לכאורה בניגוד לנהלי בתי החולים הציבורים - ובכלל זה בית החולים איכילוב - האוסרים על קבלת שכר בתמורה להבטחת זהות המנתח.

 

 

פרופ' צביקה רם פרופ' צביקה רם צילום: אוראל כהן

 

לפי הפרקליטות "לאחר בחינת החומר וכתיבת חוות דעת עובדתיות ומשפטיות, וחרף מורכבות ראייתית לא מבוטלת הנובעת מהיעדר אסדרה בתחום תיירות המרפא בתקופה הרלבנטית ומסיבות נוספות, סברה הפרקליטות בשעתו כי נתגבשה תשתית ראייתית מספקת החוצה את רף הסיכוי הסביר להרשעה לגבי כל אחד משלושת הרופאים, לפי חלקו, ולכן הם זומנו לשימוע.

 

"לאחר שמיעת טיעוני באי כוח החשודים בשימוע, בחינתם ושקילתם, וכן הצגת ראיות חדשות ומשמעותיות מטעם ההגנה, הגיעה הפרקליטות למסקנה, כי לא יעלה בידה להוכיח במידה הנדרשת בפלילים, כי התשלום ניתן לרופאים החשודים בעד הבטחת זהות הרופא המנתח, כפי שסברה בתחילה. הפרקליטות שוכנעה כי לא ניתן יהיה לשלול את טענת ההגנה, כי מכלול הראיות- ובכללן הראיות החדשות שנוספו בשימוע - עשוי ללמד, כי הרופאים החשודים קיבלו תשלום באופן פרטי בעד ליווי ויעוץ רפואי נוסף, לתיירי המרפא, זאת שלא בזיקה לתפקידם הציבורי.

 

"ברקע ההחלטה נלקח בחשבון המצב לפיו רשויות המדינה נמנעו משך שנים רבות מאסדרת תחום תיירות המרפא, באופן שיצר עמימות באשר לגבולות האסור והמותר בתקופה הרלבנטית לחשדות. יודגש, כי לאחרונה נכנסו לתוקף תקנות בריאות העם (כללים לעניין המשך טיפול רפואי שלא במימון ציבורי לאחר טיפול רפואי במסגרת שירות מרפאה ציבורי או שירות מרפאה קהילתי), וחוק תיירות מרפא הקובעים במפורש את גבולות הפעולה בתחום תיירות המרפא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x