שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי

על סף מכירה: נאמן זברה קיבל 3 הצעות הכוללות העסקת 85% מהעובדים

סכומי ההצעות נעו סביב כ־5 מיליון שקל – סכום שגם אם ישופר בהתמחרות, לא יאפשר השגת הסדר נושים – וברור שנוכח היקף הנשייה, נושי החברה הרגילים לא יקבלו דבר

נאמן זברה מבקש לכנס אסיפות נושים מיד אחרי פסח להצבעה על הצעת הסדר נושים. לחילופין ביקש למכור את פעילות ונכסי רשת האופנה ללא הסדר, כך שניהולה יועבר עד לסוף החודש.

 

 

 

בינואר ניתן צו הקפאת הליכים נגד הרשת, המעסיקה כ־400 עובדים, ועו"ד גיל הירשמן מונה לה כנאמן. למשרדו, המיוצג בידי עו"ד שחר שם־טוב, הוגשו 493 תביעות חוב בסך כ־178 מיליון שקל. הן טרם נבדקו על ידי הנאמן. לדבריו, לפי ספרי החברה ובקשת ההקפאה, החובות עומדים על כ־100 מיליון שקל.

 

סניף זברה סניף זברה צילום: ענר גרין

 

בדו"ח שהגיש לביהמ"ש חושף הנאמן כי 6 מתעניינים ביקשו את ה"תיק למשקיע", ומתוכם הוגשו למשרדו 3 הצעות. כולן כוללות את המשך הפעלתן של לפחות חלק מהחנויות, והעסקתם של לא פחות מ־85% מעובדי החברה. העובדים מיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש.

 

סכומי ההצעות נעו סביב כ־5 מיליון שקל – סכום שגם אם ישופר בהתמחרות, לא יאפשר השגת הסדר נושים – וברור שנוכח היקף הנשייה, נושי החברה הרגילים לא יקבלו דבר.

 

"במו"מ שקיים הנאמן עם מציעה ספציפית", נכתב, "גובש מתווה עקרוני, בכפוף לסיכום סופי, שבו עתידים להתקבל סכומים גבוהים משמעותית מההצעות לעיל, שיכולים להגיע לבין 15 ל־18 מיליון שקל".

 

בנוסף, בעלי המניות ישלמו 500 אלף שקל כל אחד, כתרומת בעלים. "נוכח היקף החובות שעל הפרק, הדיבידנד שיחולק לנושים הבלתי מובטחים יהיה כ־10% מהחוב המאושר לכל נושה", מציין הירשמן.

 

לדבריו, "ההפעלה הקצרה במסגרת ההליך, פחות מ־3 חודשים, אפשרה לנאמן לפעול לייצוב הפעילות ולהכנת החברה למכירה בסכום גבוה משמעותית מכפי שניתן היה להשיג במכר מכינוס נכסים או מימוש מהיר, שאז המלאי היה נמכר כ'סטוק'. בהתאם לכל ההצעות שהוגשו לנאמן, חלק עיקרי בחברה עתיד להימכר כ'עסק חי', תוך שמירה על רוב עובדיה, ובסכום גבוה יותר מכל חלופה אחרת.

 

"ההפעלה הקצרה מאפשרת אף להציע הסדר נושים – אמנם 'רזה', נוכח החובות ומצב הענף – אך עדיין הסדר המיטיב עם הנושים לאור החלופות, שבו הנושים הרגילים צפויים לקבל לפחות חלק מחובם. הואיל וההפעלה היא גירעונית, הנאמן מבקש להעביר את מטה השליטה בחברה באופן המהיר ביותר האפשרי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x