$
רכב

קרלוס גוהן: ״ההאשמות נגדי הן קונספירציה ותקיעת סכין בגב״

כך אמר היו"ר המודח של ניסאן ורנו בוידאו שצולם ופורסם ע"י הצוות המשפטי שלו לאחר שחרורו בערבות ממעצר בפעם ה-4; חברת ניסאן מסרה בתגובה כי "יש ראיות משמעותיות נגדו להתנהגות לא אתית בוטה"

שירות כלכליסט 14:0909.04.19

 

 

בוידאו שצולם ופורסם ע"י הצוות המשפטי שלו, אמר קרלוס גוהן, מנכ"ל ניסאן לשעבר, שהיה קורבן ל"קונספירציה", וביקש משפט הוגן. ניסאן אמרה בתגובה כי "חוץ מעניינים פליליים, חקירתה הפנימית של ניסאן חשפה ראיות משמעותיות להתנהגות לא אתית בוטה, תגליות נוספות

שקשורות להתנהלותו של גוהן ממשיכות לצוף".

 

 

גוהן בן ה-65 נעצר בפעם הרביעית בשבוע שעבר, בעודו משוחרר בערבות וממתין למשפטו על התנהגות פיננסית פסולה והפרת אמונים.

בהודעת הוידאו הוא מכחיש שנעצר בפעם הראשונה בנובמבר ושפעל בצורה פסולה.  "זוהי מזימה, זוהי קונספירציה, זוהי סכין בגב - זה מה שקורה כאן", כך אמר גוהן בוידאו שפורסם במסיבת עיתונאים. "היה פחד שהצעד הבא עבור הברית...יאיים בדרך כלשהי על אנשים ואפילו על האוטונומיה של ניסאן", אמר.

 

קרלוס גוהן לשעבר יו"ר רנו ניסאן אמר במסיבת עיתונאים: "זוהי מזימה, זוהי קונספירציה, זוהי סכין בגב" קרלוס גוהן לשעבר יו"ר רנו ניסאן אמר במסיבת עיתונאים: "זוהי מזימה, זוהי קונספירציה, זוהי סכין בגב" צילום: איי פי

 

גוהן הוא האיש שעמד מאחורי הברית בין ניסאן ליצרנית הרכב הצרפתית רנו, והיה זה שצירף אליה גם את מיצובישי ב-2016. הנפילה הגדולה שלו משכה תשומת לב בין לאומית, ושמה זרקור על הקרב המתנהל בתוך ברית יצרניות הרכב ועל מערכת המשפט היפנית. אשתו של גוהן, קרול, טסה לצרפת כדי לבקש מהממשלה שם להתערב לטובת בעלה.

 

לטענת התובעים, מעצרו האחרון של גוהן קשור להעברות כספים של ניסאן בסך 15 מיליון דולר, שהתרחשו בין השנים 2015-2018, כאשר 5 מיליון מתוכם שימשו את גוהן להוצאות פרטיות. המדיה המקומית אמרה קודם לכן שהרשויות מרכיבות תיק חדש נגד גוהן, שקשור בתשלומים לסוכנות סחר (dealership) בעומאן.

 

גוהן שוחרר בערבות בחודש מרץ לאחר ששהה בכלא במשך יותר משלושה חודשים. הוא נעצר לראשונה בנובמבר, והואשם אז באי דיווח על חבילת השכר שלו בחמש השנים עד 2015. בינואר הוצגה לבית המשפט אשמה חדשה לפיה הוא לא דיווח במלואם על תגמוליו במשך שלוש שנים נוספות. בהמשך הוא הואשם גם בהפרת אמונים, סעיף חמור יותר מהקודמים.

 

השבוע הצביעו בעלי המניות של ניסאן מוטורס בעד הדחתו של היו"ר לשעבר גוהן מהדירקטוריון ומינויו של ז'אן-דומיניק סנאר ליו"ר החדש של החברה. ההחלטה התקבלה בפגישה מיוחדת של בעלי המניות שארכה שלוש שעות, ובכך נותק הקשר האחרון של גוהן ליצרנית הרכב היפנית אותה חילץ מסף פשיטת רגל לפני כשני עשורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x