$
משפט

הותר לפרסום: בכיר לשעבר בהסתדרות ת"א הורשע במעשים מגונים בקטינה

ביהמ"ש העליון התיר לפרסום כי ציון אלגריסי הורשע בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה שהיא בת משפחה; נגזרו עליו 47 חודשי מאסר בפועל ופיצוי כספי; הוא הגיש ערעור על הכרעת הדין וחומרת העונש

שירות כלכליסט 17:1308.04.19

הותר לפרסום: ביהמ"ש העליון התיר לפרסום כי ציון אלגריסי, לשעבר יו"ר האגף לאיגוד מקצועי במרחב תל אביב של ההסתדרות, הורשע בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה בת משפחה ונגזרו עליו 47 חודשי מאסר בפועל בבית המשפט המחוזי בת"א. אלגריסי הגיש ערעור על הכרעת הדין וחומרת העונש. ביהמ"ש העליון הורה על עיכוב ביצוע העונש שנגזר עליו עד למתן הכרעה בערעור.

 

 

 

אלגריסי הורשע לאחר ניהול הוכחות בבית המשפט המחוזי בתל אביב בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטין בן משפחה וזוכה מעבירה זו באחד המקרים שיוחסו לו. העבירות בוצעו בבתה של בת זוגו כשהייתה כבת 8 ועד שהגיעה לגיל 12, בכך שהכניס את ידיו מתחת לבגדיה ונגע בחלקי גופה כשהוא מבצע בה מעשים מגונים.

 

ציון אלגריסי ציון אלגריסי צילום: תומי הרפז

 

בשל כך נגזרו על הנאשם 47 חודשי מאסר בפועל, מאסרים מותנים ופיצוי למתלוננת בסך 60,000 ש"ח. במסגרת גזר הדין קיבל ביהמ"ש את בקשת הפרקליטות והורה על הסרת צו איסור הפרסום על שמו של הנאשם.

 

ביהמ"ש העליון קבע כי "איסור פרסום שמו של אדם שהורשע בפלילים הוא חריג לכלל, כפי שעלה מטיעוני המשיבה בדיון לפני, מלכתחילה נועד איסור הפרסום בעניין שלפנינו להגן על המתלוננת ולא על המבקש, ומעשה מדובר היה באיסור פרסום בהסכמת הצדדים. כעת, משתם ההליך המשפטי ולאור עמדת המתלוננת והוריה, אין מקום להותיר בעינו את צו איסור הפרסום.

 

"מעצם טיבו כרוך ההליך הפלילי בפגיעה בכל מישורי חייו של הנאשם. בית המשפט לא השתכנע כי ייגרם למבקש נזק חמור מן הפרסום, השונה מן הנזק הצפוי ברגיל למי שהורשע בעבירות דומות. כן נקבע כי מצבו הנפשי, כפי שתואר על ידי הפסיכיאטר מטעמו, אינו משכנע אחרת. ואף אני לא השתכנעתי אחרת בדיון שהתקיים בפניי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x