$
תיירות

מה שיותר עמוק: בריכת השחייה העמוקה בעולם תיפתח בפולין

בעיר אמשינוב, כ-40 ק"מ מדרום-מערב לבירה ורשה, תיפתח בסתיו בריכה שעומקה 45 מטר עם נפח מים ששווה ל-27 בריכות שחייה אולימפיות. היא תהיה פתוחה לשימוש הציבור הרחב - לא רק לצוללנים - ותכלול מנהרה תת-מימית ומלון שחדריו משקיפים אל הבריכה

שירות כלכליסט 21:3507.04.19

בריכת השחייה העמוקה בעולם תיפתח בסתיו בעיר אמשינוב (Mszczonów) בפולין. עומקה יהיה 45 מטר ונפח מים ששווה ל-27 בריכות שחייה אולימפיות. העיר אמשינוב ממוקמת כ-40 ק"מ מדרום-מערב לבירה ורשה.

 

 

 

בריכת השחייה, DeepSpot, היא תהיה פתוחה לשימוש הציבור הרחב – לא רק לצוללנים – ותכלול מנהרה תת-מימית. במתחם יהיה מלון שחדריו משקיפים על הבריכה, מסעדות ואולם ועידות. הבריכה נבנית ע"י אותה החברה שבנתה את סימולטור הצניחה החופשית בשם FlySpot בוורשה.

 

8,000 מ"ק של מים דרושים כדי למלא את הבריכה, וטמפרטורת המים תהיה גבוהה יותר מבריכות שחייה רגילות, כדי שהשוחים לא יצטרכו ללבוש חליפות צלילה. החברה הבונה ציינה כי חוץ מבניית הבריכה עצמה, היא תבנה מערכת סינון מתקדמת וייחודית כדי לשמור על נקיון המים.

 

 

הדמיית הבריכה הדמיית הבריכה צילום: Deepspot

 

על פי הדיווחים בתקשורת הפונית, ה-DeepSpot תהיה עמוקה ב-5 מטרים מהבריכה העמוקה בעולם ביותר נכון להיום – ה-Y-40 Deep Joy שנמצאת בעיירה Montegrotto Terme בצפון איטליה. מרכז השחייה יוצא הדופן הזה, שעוצב ע"י האדריכל עמנואלה בוארטו, היא חלק ממלון Terme Millepini.

 

המבקרים בה, שנהנים מטמפרטורת מים של בין 34-32 מעלות צלזיוס, יכולים להשתמש בה לצורך צלילת שנורקל או צלילה חופשית, והיא מכילה מנהרות תת-מימיות עבור המתאמנים בצלילה במערות. היא מכילה גם מנהרת מים תלויה, שקופה לגמרי, כדי שמי שאינו שוחה יוכל ליהנות גם כן מהבריכה, מבלי להירטב. 

 

לאכזת הפולנים, DeepSpot עומדת להחזיק בתואר הבריכה העמוקה בעולם רק במשך שישה חודשים, עד שתיפתח ה-Blue Abyss, בריכה בעומק של 50 מטר, בעיר בקולצ'סטר (Colchester) באנגליה, מצפון-מערב ללונדון. הבריכה הבריטית אמורה לשמש כמתקן אימונים וסימולטור למשימות צלילה עמוקה ובחלל.

 

  צילום: Deepspot

 

 צילום: Deepspot

 

 

 

 צילום: Deepspot

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x