שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בית המשפט: הדס שטייף תשלם לנתן זהבי 390 אלף שקל

השופטת אושרי פרוסט-פרנקל קבעה שעיתונאית גל"צ תפצה את נתן זהבי בגין לשון הרע. זהבי הגיש את תביעתו נגד שטייף בעקבות פירסומיה על התנהלות פסולה מצידו. "השופטת קיבלה את כל סעיפי התביעה, ההרגשה שלי היא שאני מתאושש", אמרזהבי ל-ynet

גלעד מורג, ynet 10:2807.04.19

בית משפט השלום בתל אביב חייב היום (א') את כתבת גלי צה"ל הדס שטייף לפצות את העיתונאי נתן זהבי ב-390 אלף שקל.

 

 

 

שדרן הרדיו הגיש בנובמבר 2017 תביעת דיבה נגד שטייף, הכתבת הפלילית של גלי צה"ל, בעקבות פרסומים שלה בתחנת הרדיו הצבאית בהם העלתה טענות להתנהגות פסולה לכאורה של זהבי נגד נשים. היום הורתה השופטת אושרי פרוסט-פרנקל לשטייף לשלם כאמור לזהבי 390 אלף שקל. זהבי מסר ל-ynet: "השופטת קיבלה את כל סעיפי התביעה, ההרגשה שלי היא שאני מתאושש".

 

 

הדס שטייף הדס שטייף צילום: מוטי קימחי

 

בנובמבר 2017 דיווחה שטייף על עדות של אישה שטענה כי זהבי תקף אותה מינית לפני 15 שנה. "הוא דיבר איתי ופתאום פשוט התנפל עליי, תפס אותי ונישק אותי בכוח". מאז דווח על עדות של מתלוננת נוספת, שטענה כי לפני 15 שנה היא נלקחה לביתו של זהבי בעת שהייתה שתויה ושיכורה, ומצאה את עצמה עירומה במיטתו. "הוא הוציא אותי מהפאב, הייתי די מעולפת כשעלינו לבית שלו", טענה.

 

בכתב התביעה, טען זהבי ששטייף עשתה שימוש ציני בחשיבות קמפיין MeToo#, "תוך שלמעשה היא שמה לה מטרה לבוא חשבון ולנצל את מעמדו התקשורתי של התובע ואחרים לשם פרסום עצמי". זהבי טען שהושמץ באופן נבזי וששמו הטוב נרמס עד אפר. עוד נטען בכתב התביעה כי הכתבת משמשת "כבית דין שדה כשופטת וכתליינית המוציאה לפועל של גזר דין". לטענתו, שום עובדה רלוונטית בדיווחיה, שמות נשים, מיקום אירועים, לא נחשפו על ידה, וכך לא יכול היה להתגונן מההאשמות כנגדו.

 

נתן זהבי (ארכיון) נתן זהבי (ארכיון) צילום: מוטי קימחי

 

מנגד, בכתב ההגנה שהגישה שטייף, היא טענה שדין תביעתו להידחות לאור הגנות החוק. "השתלשלות האירועים והעובדות כהוויתן רחוקות מרחק רב מאוד כמזרח ממערב, מאותה תמונה עזה אותה מבקש זהבי לייצר. מציאות מגובה בעדויות רבות של אותן נשים שונות אשר לטענתן נפגעו ממנו", כתבה והוסיפה: "אותן נשים הביאו את סיפורן בפני הנתבעת מיוזמתן, ושטחו התנהגות פסולה של התובע העולה לכאורה עד כדי הטרדה מינית". שטייף טענה באמצעות עורכי דינה כי פעלה כמצופה ממנה כעיתונאית.

 

סנגורו של זהבי, ליאור אפשטיין, בתגובה: "עיתונאות היא עסק אחראי, אדם לא יכול לפרסם ידיעה עיתונאית אידאולוגית, דעתו מקודשת וחשובה את העובדות צריך לבדוק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x