$
משפט

לשכת עורכי הדין במחוז הצפון: תלונה שהוגשה על מעילה במיליונים לא טופלה

בעקבות פניית "כלכליסט" הודיעה הלשכה כי תקיים היום דיון בתלונה חמורה שהוגשה לפני שנה על התנהלות בעייתית של מחוז צפון

ענת רואה 08:2102.04.19

תלונה חמורה על התנהלות בעייתית של מחוז צפון הוגשה ללשכת עורכי הדין הוגשה כבר לפני שנה, באפריל 2018, אלא שלטענת מקורות בלשכה מאז לא קרה דבר, והלשכה אף נמנעה מהגשת תלונה במשטרה. גורמים המקורבים לנושא, טענו כי היו מי שלא רצו שהפרשה תיחקר ופעלו להשמדת מסמכים וראיות בנושא זה.

 

 

 

התלונה כללה טענות על מעילה בכספים בהיקף של מיליוני שקלים, שבוצעה לכאורה על ידי עובד בכיר שמועסק במחוז הצפון. לפי הנטען, משאבי המחוז שימשו גם לצרכיו האישיים של אותו בכיר במשך מספר שנים ובהיקפים מצטברים עצומים.

 

על פי המידע שהגיע ל"כלכליסט", ראש הלשכה הקודם עו"ד אפי נוה הורה להעביר את התלונה לטיפול, ואף התקיימה פגישה משותפת שבה נכחו מנכ"ל הלשכה אורי אלפרסי, מבקרת הלשכה עו"ד נורית ליברמן והיועץ המשפטי של הלשכה, משרד עורכי הדין שמוליק קסוטו.

  

יו"ר מחוז צפון, עו"ד חאלד חוסני זועבי. תלונות חמורות על עובד בכיר תחת היו"ר זועבי יו"ר מחוז צפון, עו"ד חאלד חוסני זועבי. תלונות חמורות על עובד בכיר תחת היו"ר זועבי צילום: גיא אסיאג

 

 

מלשכת עורכי הדין נמסר כי ראש הלשכה הזמני, עו"ד אבי חימי, לא הכיר את הנושא, ולאחר בדיקה ראשונית הוא "הורה להעלות את הנושא באופן מיידי על סדר יומו של הוועד המרכזי, כדי לתת הסבר מה נעשה עם התלונה. לדיון זומנו מבקרת הלשכה והיועצים המשפטיים של הלשכה". מבדיקת "כלכליסט" עולה כי הנושא אכן שובץ בסדר יומה של ישיבת הוועד המרכזי שאמורה להתכנס היום.

 

בתוך כך היום הוועד המרכזי אמור לאשר את תנאי הפרישה של המבקרת, בעקבות חשיפת "כלכליסט" שלפיה המבקרת קיבלה שכר במשך שבע שנים, אך לא פרסמה שום דו"ח ביקורת. הלשכה הודיעה שהסכם הפרישה יוצג לעיני חברי הוועד המרכזי רק בכפוף לחתימה על הסכם סודיות ובפיקוח המנכ"ל אלפסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x