משפט

עסקי פרטריץ': פטרונו השני של בנימין נתניהו

ספנסר פרטריץ', המוזכר בבקשת נתניהו לקבלת מימון משפטי ביחד עם נתן מיליקובסקי, הוא איש נדל"ן מדטרויט שמחזיק ב־50 מתחמי מגורים בארה"ב

רן אברמסון ותומר גנון 08:3128.03.19

איש העסקים השני ששמו מוזכר בבקשת נתניהו לוועדת ההיתרים לקבלת מימון משפטי הוא ספנסר פרטריץ' (Spencer Partrich). פרטריץ'  הוא איש נדל"ן המתגורר באיזור דטרויט, מישיגן, ופעיל בקהילה היהודית במקום ובאגודת ידידי צה"ל.

 

 

שם משפחתו הוא למעשה פרטריץ', אך לעתים קרובות הוא מופיע תחת השם פרטרידג', בין שבטעות או בכוונת מכוון. הוא מחזיק בכמה חברות בתחום הנדל"ן, הבולטת ביניהן היא Lautrec שמחזיקה יותר מ־50 מתחמי דיור בארה"ב ובקנדה, שבהם היא מוכרת ומשכירה בתים ודירות ומפעילה שירותים עבור הדיירים. לפרטריץ'  גם קרן צדקה פרטית קטנה, שלא ביצעה השקעות, ולפי דו"ח שהיא הגישה ב־2017 היו בקופתה 260 אלף דולר.

 

ספנסר פרטריץ' ספנסר פרטריץ' צילום: גטי אימג'ס

 

"הקשר בין נתניהו לפרטריץ'", נכתב בהחלטה שבה נדחתה הבקשה, "נוצר לפני כ־19 שנה - 1999 או 2000. בתקופה זו נתניהו היה בשלהי כהונתו כראש הממשלה בקדנציה הראשונה, או כמי שפרש מהפוליטיקה ונמצא בעמדת המתנה לחזור לשלטון. באותה עת היה כבר פרטריץ' איש עסקים ובעל הון. אף אם בהמשך התפתחה רעות וידידות אישית, הקשר בין השניים התגבש בבסיסו כקשר בין בעל הון לפוליטיקאי בכיר, על כל המשתמע מכך", נכתב.

 

"לא מדובר בחברות משכבר הימים, מתקופת הלימודים, תנועת הנוער או השירות הצבאי. אלא בחברות של שניים שבעת התגבשות הקשר היו איש השלטון ובעל ההון. חזקה היא שחברות כזו נוצרה על בסיס אינטרסים הדדיים. לא נמסר בבקשה מידע מפורט בכתב על מהות הקשר ותדירות הפגישות", ציינה הוועדה. נתניהו ביקש אישור לקבל מפרטריץ' סיוע של מיליון דולר, בדומה לסיוע שביקש לקבל ממיליקובסקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x