$
משפט

פרשת מניות נתניהו: "בפרקליטות שוקלים לפתוח בחקירה פלילית"

הפרקליטות בדקה את הקשר בין מניות הפלדה שהחזיק נתניהו לפרשת הצוללות, וכעת נראה כי מידע חדש מחזק את האפשרות שתפתח בחקירה פלילית. עם זאת, לא צפוייה להתקבל החלטה בנושא לפני הבחירות

ynet 21:0920.03.19
לפי גורמים בפרקליטות, קיימת אפשרות כי תפתח חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת מניות הפלדה. כך דווח הערב (ד') בערוצי הטלוויזיה.

  

בשבוע שעבר פורסם בערוץ 13 כי נתניהו החזיק עד לשנת 2010 בשותפות עם בן דודו, נתן מיליקובסקי, מניות בחברה שסיפקה שירותים לחברת "טיסנקרופ" הגרמנית, שעומדת במרכז פרשת הצוללות. לפי הדיווח, הפרקליטות בדקה את הקשר בין המניות שהחזיק נתניהו לפרשת הצוללות, וכעת נראה כי מידע חדש שהתקבל מחזק את האפשרות שתיפתח חקירה.

  

יחד עם זאת, לפי הערכות נוספות הפרקליטות לא צפויה לקבל החלטה בנושא לפני הבחירות. חשדות אחרים בפרשה שקשורים לרכש המניות ומכירתן עשויים להיות בתחום הבדיקה של רשויות המס ושל מבקר המדינה.

 

נתניהו מסר היום אחר הצהריים הצהרה מיוחדת לתקשורת ממעונו בירושלים, ברקע הביקורת שמטיחים בו ראשי רשימת כחול לבן, ודרישתם לפתוח בחקירה ממלכתית בעקבות הפרסומים החדשים בפרשת הצוללות.

  

 בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: צילום מסך
נתניהו תקף את העומדים בראש רשימת כחול לבן: "לפיד וגנץ הגיעו לשפל חדש, ובימים האחרונים הציפו מידע ישן. הם מנסים בכוח להנשים פרשה שנבדקה עד תומה. מה הסיבה לפאניקה הזו? התשובה ברורה. משום שאיראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה ממנו חומרים רגישים".

  

בכחול לבן הגיבו לדברי ראש הממשלה: "מר נתניהו, במסגרת פרשת 'צוללות תמורת עמלות' תענה רק על שאלה אחת: למה קיבלת 16 מיליון שקל מחברה שסוחרת עם יצרנית הצוללות ולמה הסתרת את זה מהציבור?".

 

 השותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשת ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו. ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שדחתה את בקשת נתניהו למימון זה, ציינה כי ממידע שמסר ראש הממשלה לוועדה בבקשה קודמת שהגיש בשנת 2009, עולה כי החזיק במניות תאגיד משותף בתחום "תוספי הפלדה", יחד עם מיליקובסקי.

 

עוד דווח, כי נתניהו מכר מניות בעסקיו המשותפים עם מיליקובסקי ב-29 לנובמבר 2010 בתמורה לסכום של כ-16 מיליון שקל. הרוכש היה מיליקובסקי עצמו, באמצעות אחת מחברותיו. למחרת יום המכירה הושלמה עסקת מיזוג עסקיו של מיליקובסקי בחברת גרפטק אינטרנשיונל, ששנתיים לפני כן כבר רכשה 19% ממפעל SeaDrift. נתניהו הכחיש בעבר כל קשר לחברה זו וטען שלא החליף מילה עם מיליקובסקי לגביה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x