$
משפט

בג"ץ: מימון הוצאותיו המשפטיות של נתניהו - לדיון מחדש בוועדת ההיתרים

הרכב בראשות השופטת אסתר חיות קבע גם שהוועדה תאפשר לראש הממשלה שימוע בעל פה. בא כוחה של הוועדה: "לחברי הוועדה חשוב לדעת מה בכוונתו של ראש הממשלה לתרום עבור מימוש הגנתו. אם יחשוף שהוא באמת זקוק לסיוע, אולי תשתנה עמדתם"

משה גורלי 17:2718.03.19

הרכב של שופטי בג"ץ, בראשות השופטת אסתר חיות, החליט היום (ב') להחזיר את הדיון בבקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבלת מימון עבור הוצאותיו המשפטיות, לוועדת ההיתרים. הוועדה תאפשר לראש הממשלה שימוע בעל פה. חיות טענה בדיון כי כך "יש להניח שתינתנה תשובות ממצות יותר, ולדעתנו יש למצות את המהלך הזה".

 

 

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, וראש הממשלה, בנימין נתניהו נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, וראש הממשלה, בנימין נתניהו צילומים: אלכס קולומויסקי, Marc Israel

 

בא כוחה של ועדת ההיתרים, עו"ד רנאטו יארק, אמר במהלך הדיון לשופטת חיות כי "לחברי הוועדה חשוב לדעת האם ראש הממשלה ישתתף במימון. זהו פרמטר לגטימי - מה בכוונתו לתרום למימוש הגנתו. אם יחשוף שהוא באמת זקוק לסיוע, אולי תשתנה עמדתם".

 

במהלך הדיון שאלה השופטת חיות בנוגע למצבו של יו"ר הוועדה המתפטר, השופט בדימוס עוני חבש. פרופ' יורם רבין, בא כח מבקר המדינה, סיפר שחבש שלח מכתב התפטרות שבטעות הגיע למקום הלא נכון - והתגלגל לידי המבקר רק יומיים לפני הדיון. בץגובה ציינה חיות כי "למבקר יש סמכות למנות מישהו במקומו, ואם ההתפטרות עוד לא התקבלה הוועדה יכולה להמשיך בהרכב הזה. בדיון המשלים הוועדה תעלה פרטים שחסרים לה".

 

"ניתן כל פרט ונעריך כמה כסף נחוץ - למרות שעוד לא ראינו את החומרים", אמר בתגובה עו"ד נבות תלצור, בא כוחו של ראש הממשלה. חיות סיכמה בקביעה כי לאחר הדיון הנוסף בוועדת ההיתרים, תיתן הוועדה החלטה משלימה.

 

כזכור, בשבוע שעבר הגיש נתניהו עתירה לבג"ץ נגד החלטת וועדת ההיתרים, שדחתה את בקשתו לאשר לו גיוס תרומות בסך שני מיליון דולר משני מקורביו, בן דודו נתן מיליקובסקי ואיש העסקים ספנסר פרטרידג'. זאת, עבור מימון הייצוג המשפטי שלו. במקבל קבעה הוועדה כי על ראש הממשלה להשיב 300 אלף דולר שגייס ממיליקובסקי, וחליפות שקיבל מפרטרידג'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x