$
משפט

הסתיימה חקירת מ"מ ראש הרשות לתחבורה ציבורית, שחשוד בקבלת שוחד

דרור גנון חשוד שסייע לחברות המפעילות קווי תחבורה ציבורית בניגוד לחוק, ובתמורה קיבל לכאורה טובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים. התיק עבר להחלטת הפרקליטות

תומר גנון 13:2217.03.19

החשד לשחיתות במשרד התחבורה: המשטרה סיימה את החקירה בעניינו של מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, דרור גנון, בחשד לביצוע עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית וכן עבירות נוספות. החקירה התנהלה בלהב 433 ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) ולוותה על ידי פרקליטות מחוז ירושלים. גנון לא חזר לתפקידו מאז נפתחה החקירה.

 

 

 

התיק עבר לפרקליטות לצורך החלטה. בעקבות חוק "ההמלצות" המשטרה אינה מפרסמת עמדה ביחס לתשתית הראיות נגד החשודים.

 

על פי החשד בפרשה, דרור גנון סייע לחברות המפעילות קווי תחבורה ציבורית והיטיב עימן בניגוד לחוק, ובתמורה קיבל לכאורה טובות הנאה שוות כסף במאות אלפי שקלים. המשטרה חקרה חשד בשלוש פרשיות לפחות נגד גנון.

 

 

דרור גנון, מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, על רקע אוטובוסים של חברת אפיקים דרור גנון, מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, על רקע אוטובוסים של חברת אפיקים צילום: אוראל כהן, יח"צ

 

על פי החשד בפרשייה הראשונה, בני משפחת סלע מנהריה, שבבעלות אביהם אמנון סלע נמצאת חברת האוטובוסים אפיקים, שילמו תוספת של עשרות אלפי שקלים במזומן לגילי אונגר, מעצב פנים שעובד עם חברת סלע בינוי שבשליטתם, שהתלונן על כך שגנון לא שילם את מלוא שכרו כשעיצב את ביתו בנווה אילן. בתמורה, גנון סייע

לחברת אפיקים לזכות במכרזים לקווים רווחיים, ואישר סבסוד של תגבור קווים.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בפרשייה השנייה נחקר חשד לפיו סעיד עפיפי, בעל השליטה (75%) בחברת סיטי לדור מנצרת שעוסקת בתחום הבנייה, הנמצא בקשרי היכרות וידידות ארוכי שנים עם גנון, רכש בכ-100 אלף שקל וילונות ומנורות לביתו החדש של גנון בנווה אילן.

 

גנון לקח חלק בדיונים של ועדות ממשלתיות, שדנו בנושאים הקשורים לקבוצת עפיפי שלבכיריה קשרי משפחה עם סעיד עפיפי, כשהוא מצוי בניגוד עניינים.

 

בפרשייה השלישית נחקר חשד כי גנון משך 150 אלף שקל מכרטיס האשראי של קבלן תקשורת שהתקין מצלמות בביתו בנווה אילן, ועשה בהם שימוש אישי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x