משפט

פרסום ראשון

א.ר.י.ז., מהחברות הגדולות לאספקת סוכר וקמח בישראל, ביקשה הגנה מנושיה

החברה העוסקת בייבוא ושיווק מזון ומעסיקה עשרות עובדים, צברה חובות בסך 87 מיליון שקל; לטענתה, סיבה מרכזית לכך היא הפסקת ההתקשרות שלה עם חברת סודצוקר הגרמנית, עבורה שימשה כיבואנית הבלעדית לישראל

ליטל דוברוביצקי 12:4314.03.19

חברת א.ר.י.ז. יבוא ושיווק מזון, מהחברות הגדולות והוותיקות בישראל לשיווק והפצת חומרי גלם כגון קמחים וסוכר, מבקשת הגנה מפני נושיה, והגישה אתמול לבית המשפט המחוזי מרכז בקשת הקפאת הליכים.

 

 

השופטת עירית וינברג-נוטוביץ השופטת עירית וינברג-נוטוביץ צילום: אתר בתי המשפט

 

זאת, לאחר שצברה חובות בסך 87 מיליון שקל. עם השנים הפכה החברה לאחת המובילות בתחום האספקה של סוכר, קמח, שמנים, מלח ועוד לקונדטוריות ולחברות המייצרות מוצרי מאפה. במסגרת בקשת הקפאת ההליכים שהוגשה על ידי עוה"ד שיא מילוא ויניב אינסל, נטען כי החברה מעסיקה עשרות עובדים ומפיצה מוצרים לכאלף לקוחות, וביניהם שופרסל, קוקה קולה, טרה, שוקולד השחר ועוד.

 

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים ציינה החברה כי בשל קשיים תזרימיים קשים היא עותרת להגנה מנושיה על מנת לבצע פעולות התייעלות והבראה. "בקשה דחופה זו נועדה למנוע את קריסת החברה כתוצאה ממצוקה תזרימית חמורה אליה היא נקלעה, בשים לב לכך שבימים האחרונים הודיע בנק אוצר החייל שאין בכוונתו לפרוע צ'קים לספקי החברה". השופטת עירית וינברג-נוטוביץ קבעה דיון בנושא ליום שלישי הבא, ולא הוציאה צו הקפאת הליכים במעמד צד אחד.

 

החברה המשפחתית הוקמה בשנת 1959 על ידי יעקב וינטרוב ז"ל, שעל פי אתר החברה החל להפיץ סוכר וקמח על גבי סוס ועגלה. עם השנים פיתחו דורות ההמשך את העסק שהפך בשנת 1984 לחברה חדשה בשם א.ר.י.ז יבוא ושיווק מזון. עיסוקה העיקרי של החברה במשך שנים הוא ייבוא סוכר ומכירת קמח, והיא שימשה כיבואנית הבלעדית לישראל של חברת SUDZUCKER, אחת החברות הגדולות בתחום באירופה.

 

כמו כן, לחברה הסכם עם ממשלת ישראל לאחסון ורענון של 5,000 טונות סוכר ממשלתי כמלאי חירום.

 

מחזורי פעילותה של החברה, על פי בקשת הקפאת ההליכים ,בשנים 2015 עד 2018 עמדו על 100 מיליון שקל בשנים 2016-2015 וכ-75 מיליון שקל בשנים 2018-2017.

 

החברה טוענת כי הרקע למצוקה הוא בין השאר הפסקת התקשרותה עם סודצוקר הגרמנית, והפיכתה של האחרונה למתחרה חזקה שלה, כמו גם הירידה החדה במחירי הסוכר בשוק העולמי.

 

את הבינלאומי מייצגים עוה"ד מור נרדיה ודורית לוי טילר. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x