$
משפט

סגן השר יעקב ליצמן נחקר בפרשה נוספת

פחות מחודש לאחר שנחקר בחשד ששיקר וסייע למורה הנאשמת בפדופיליה באוסטרליה כדי למנוע את הסגרתה, נחקר סגן השר יעקב ליצמן פעם נוספת בלהב 433. הפעם נחקר בפרשה אחרת

אלי סניור, ynet 19:0011.03.19
המשטרה הודיעה הערב (יום ב') כי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נחקר היום במסגרת פרשה המנוהלת ביחידת להב 433. לפני פחות מחודש נחקר בחשד ששיקר וסייע למורה הנאשמת בפדופיליה באוסטרליה כדי למנוע את הסגרתה. הפעם נחקר על פרשה אחרת.

 

החקירה מתנהלת בליווי פרקליטות מחוז ירושלים ובאישור פרקליט המדינה.

  

אמצע החודש שעבר נחקר כאמור ליצמן בחשד ששיקר בנוגע למצבה של מלכה לייפר, מורה הנאשמת בביצוע עבירות מין בתלמידות באוסטרליה וברחה לישראל. לפי החשד, סגן השר ביקש לארגן חוות דעת פסיכיאטרית באופן שחרג מסמכותו ובניגוד לנהלים, שתקבע כי לייפר לא כשירה לעמוד לדין. חקירה זו בוצעה בהמשך לחקירה סמויה שהחלה לפני כמה חודשים. בחקירה זו ייחסה לו המשטרה חשד לעבירות הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

  

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: אלכס קולומויסקי

לייפר נמלטה לישראל לפני 11 שנה מיד כשהחשדות נגדה עלו ומצאה מקלט בקהילה החרדית בעמנואל. אחרי שהתיישבה בארץ, הפרקליטות ביקשה מבית המשפט כי יכריז עליה כבת הסגרה. ביוני 2016 הופסק הליך ההסגרה, לאחר שבחוות דעת פסיכיאטרית נקבע שהיא אינה כשירה לעמוד לדין. בהמשך התכנסה הוועדה הפסיכיאטרית שלוש פעמים וקבעה כי היא עדיין לא כשירה, עד שבמרץ בשנה שעברה הוגשה לבית המשפט חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה שלייפר כשירה לעמוד לדין. מאז היא נמצאת במעצר.

 

בחודש נובמבר האחרון נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי מקורביה של לייפר שכרו את יועץ התקשורת רונן צור כדי שיכין קמפיין למניעת הסגרתה. הוא גיבש את קמפיין "השקד הרקוב" נגד שרת המשפטים איילת שקד, שאמורה לחתום על ההליך. שקד ממשיכה לדחוף להסגרת המורה החשודה, למרות שיבוש מהלכי החקירה לכאורה מצד ליצמן.

 

אחרי החקירה הראשונה מסר ליצמן בתגובה לחשדות נגדו כי "המקרה שלי הוא רק על פניית ציבור, על אנשים שאני לא מכיר ושמעולם לא הכרתי. לא ידעתי אפילו על מה מדובר - ועזרתי. השתדלתי לעזור מבלי להיכנס לכל הפרטים. זו אגודת ישראל. אני יכול לגלות לכם שכשאלו אותי האם אני מכיר את האנשים, אמרתי להם שלא. חסידי גור? אמרתי להם לא. אז הם התפלאו למה עזרתי.

  

"אמרתי להם ש-80% מהפניות אליי הן מאנשים שאני לא מכיר, וזה אמת ויציב. וזו אגודת ישראל! אנחנו צריכים להמשיך בזה ולנסות לעזור לכולם. אני חושב, מקווה, שאצלי הדלת פתוחה לכולם. הצוות שלי חזק והוא עוזר לכולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x