$
משפט

חומרי החקירה בתיקי נתניהו יפורסמו יום אחרי הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לפרקליטי נתניהו כי נעתר לבקשתם לפרסם את חומרי החקירה רק לאחר הבחירות. תאריכי השימוע ייקבעו לכל המאוחר ל-10 ביולי

טובה צימוקי, ynet 17:1311.03.19

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע אחר הצהריים (יום ב') כי נעתר לבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו ויפרסם את חומרי החקירה רק לאחר הבחירות.

הודעה זו נמסרה גם לבאי כוחם של החשודים האחרים בפרשות 1000, 2000, ו-4000. הסנגורים התבקשו לפעול ולתאם מועדים לעריכת שימועים, כך שאלו ייקבעו לכל המאוחר ל-10 ביולי. השימוע לסנגורי ראש הממשלה ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, בעוד שיתר השימועים יערכו בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 

אביחי מנדלבליט אביחי מנדלבליט צילום: עמית שאבי

 

חומרי החקירה האמורים יועמדו לרשות הסנגורים מ-10 באפריל במשרדי פרקליטות מחוז תל אביב.

  

"לאחר שקילת עמדותיהם, ובשים לב למכלול נסיבות העניין, החליט היועץ להיעתר בחיוב לבקשת באי כוחו של ראש הממשלה ולהשהות את מסירת חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה עד לאחר מועד הבחירות, וזאת ביחס לכלל החשודים", נמסר מלשכת מנדלבליט.

 

באי כוחו של ראש הממשלה ביקשו להשהות את מסירת החומרים נוכח טענתם לחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת הבחירות. היועץ המשפטי לממשלה החליט כי בנסיבות העניין, ובשים לב לכך שתכלית מסירת חומרי החקירה היא על מנת לאפשר היערכות לחשודים לשימוע שייערך בעניינם, ונוכח הקירבה למועד הבחירות, הרי שבאיזון בין האינטרסים השונים יש מקום להיעתר בחיוב לבקשה.

 

מנדלבליט הודיע בסוף החודש שעבר כי ראש הממשלה נתניהו יואשם בכפוף לשימוע בעבירת שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ובעבירת מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (פרשת המתנות) ובתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס).
בטל שלח
    לכל התגובות
    x