$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

נתניהו: "תיק החינוך יישאר בידי הליכוד"

על רקע דרישת יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' לקבל את תיק החינוך בממשלה הבאה - הבהיר רה"מ כי התיק יישאר בידי הליכוד; עוד שותפים למרדף אחר תיק החינוך: מירי רגב, גילה גמליאל ויו"ר מרצ תמר זנדברג

צבי זרחיה 13:0311.03.19

"במידה שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה, אני רוצה לומר לכם שתיק החינוך יישאר בידינו – בידי הליכוד. זה הדבר החשוב וזה הדבר שאנחנו נשאף לעשותו כדי להמשיך להנחיל ציונות ומציונות לכל ילדי וילדות ישראל"- כך אמר הבוקר (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבתה של סיעת הליכוד במרכז מורשת בגין בירושלים.

 

במערכת הפוליטית מעריכים שדבריו של נתניהו נאמרו לנוכח דרישתו של יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ לקבל את תיק החינוך בממשלה הבאה. בהסכם שבמסגרתו שוריין המקום ה-28 לח"כ אלי בן דהן ממפלגת הבית היהודי סוכם שסמוטריץ יהיה הראשון שיוכל לבחור תפקיד מטעם הבית היהודי וכי נציגי הסיעה (הנציג השני הרב רפי פרץ) יקבלו שני תיקים.

 

במפלגת "כחול לבן" מותחים ביקורת על האפשרת שסמוטריץ יכהן כשר החינוך ועל כן, מיהר הבוקר נתניהו להבהיר שתיק החינוך ישאר בליכוד על מנת לנסות ולהחזיר בוחרי ימין מתמיכתם ב"כחול לבן". בליכוד כבר הכריזו על רצונן לכהן כשרת החינוך: מירי רגב וגילה גמליאל. יו"ר זהות משה פייגלין הכריז היום שגם הוא רוצה את תיק החינוך. אם כי מפלגתו הודיע שתתבע את תיק האוצר. יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג הודיעה היום שמפלגתה תתבע את תיקי החינוך והמשפטים אם תכהן בממשלה הבאה. 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: צילום מסך

  

נתניהו הוסיף כי "אבל לצורך השארת תיק החינוך בליכוד צריך להבטיח שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה ולצורך זה צריך ליכוד גדול – וזה המבחן הגדול: ליכוד אחד גדול מול כל השמאל. זאת הבחירה האמיתית, בין ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ לבין ממשלת ימין של הליכוד בראשותי".

 

עוד אמר "אנחנו נלחמים על המרחב מימין לשמאל, בין הליכוד לבין לפיד וגנץ. אנחנו רוצים להשפיע על מה שנקרא מצביעי 'מרכז-ימין' לחזור לליכוד. כשהם ידעו את האמת, שלפיד וגנץ הם מפלגת שמאל שמתחזה לימין, הם יחזרו לליכוד.

 

"אם הם ידעו שלפיד וגנץ, כמו שהם אמרו בקולם, רוצים לעשות עוד התנתקות ולפנות יהודים – הם יחזרו לליכוד. את כל הדברים האלה הם אמרו לפני שהם נכנסו למשרד פרסום שאומר להם מה לומר ומה לא לומר.

 

"כשהציבור יבין את העמדות האמיתיות שלהם, הציבור הזה יחזור לליכוד ונוכל להרכיב ממשלת ימין. אין דרך אחרת להקים ממשלת ימין אלא להצביע לליכוד אחד גדול – רק זה ימנע ממשלת שמאל. זה הקרב ההסברתי של השבועות הקרובים.

 

"ועוד דבר שחשוב שאנשים ידעו, זה שהם מצביעים ללפיד לראשות הממשלה. כשמצביעים לגנץ מקבלים את לפיד ראש ממשלה. אנשים לא מבינים את זה עדיין. הציבור יודע שלפיד היה שר אוצר כושל ושהוא שמאל", אמר נתניהו.

 

נתניהו התייחס ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הממוקם במקום ה-5 ברשימת כחול לבן ואמר: "הציבור לא אוהב את המדיניות של ניסנקורן. הציבור לא רוצה כלכלת הסתדרות שמונעת תחרות, שעושה שביתות, שמורידה מחירים. ניסנקורן יהיה שר האוצר של לפיד וגנץ. הכלכלה שלנו היא הפוכה לגמרי מהם – אנחנו מייצרים תחרות, פתחנו את המשק, זה המפתח להורדת מחירים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x