$
משפט

הסכסוך נמשך: עכשיו איחוד הצלה ישראל תובע ממד"א 500 אלף שקל

כמו כן הגיש הארגון כתב הגנה לתביעת מד"א נגדו על סך 2.6 מיליון שקל בטענה שהוא מפיץ על מד"א פרסומים שקריים; "לתביעה שהגישה אגודת מגן דוד אדום יש מטרה אחת ויחידה – להלך אימים על כל מי שמעז להשמיע דברי ביקורת בעניינה", טוען איחוד הצלה

נמשך הסכסוך המשפטי בין ארגוני ההצלה. איחוד הצלה ישראל, המושתת על מתנדבים ומטרתו מתן מענה רפואי ראשוני ומקצועי, הגיש היום תביעה נגדית נגד מד"א על סך כחצי מיליון שקל. כמו כן הגיש איחוד הצלה, כתב הגנה לתביעת מד"א נגד הארגון שהוגשה בדצמבר האחרון על סך 2.6 מיליון שקל.

 

בכתב ההגנה איחוד הצלה ישראל טוען באמצעות עוה״ד עמית חדד, נועה מילשטיין ויאיר לשם ממשרד חדד רוט ושות', כי "לתביעה שהגישה אגודת מגן דוד אדום בישראל (מד"א) יש מטרה אחת ויחידה – לנסות להשתיק ולהלך אימים על כל מי שמעז להשמיע דברי ביקורת בעניינה של מד"א". עוד מצוין כי עמותת איחוד הצלה ישראל הינה עמותה ללא מטרות רווח, המפעילה רשת כוננים ארצית למתן מענה רפואי ראשוני ומקצועי במקרי חירום רפואיים.

 

איחוד הצלה מאגדת כ-5,000 מתנדבים בפריסה ארצית, הם אנשי רפואה, ובכלל זה חובשים, פרמדיקים ורופאים, "המוקפצים" לאירועי חירום שונים במטרה להעניק טיפול רפואי ולהציל חיים.

 

אנשי איחוד הצלה (ארכיון) אנשי איחוד הצלה (ארכיון) צילום: איחוד הצלה

 

"בניגוד לנרמז בכתב התביעה", נאמר בכתב הגנה, "איחוד הצלה אינה מנסה 'להתחרות' במד"א או להוות תחליף לה – להיפך, מדובר בארגונים שעשייתם אמורה להשלים, לסייע ולשפר זה את זה. בשונה ממד"א, איחוד הצלה לא מתרכזת בפינוי נפגעים הזקוקים לטיפול לבתי החולים השונים. עיקר תפקידם של הכוננים הוא הענקת טיפול רפואי ראשוני בשטח עד להגעתם של צוותי מד"א לזירת האירוע, כאשר פינוי הנפגעים לבית החולים, במידת הצורך, נעשה לרוב על ידי מד"א... האינטרס הציבורי של הצלת חיי אדם מחייב את קיומה של מד"א ואת תפקודה בצורה מיטבית, ואין חולק על כך. אבסורדי לטעון כי איחוד הצלה ואנשיה, הפועלים לילות כימים לשם אותה מטרה ממש, ינסו לפגוע בפעילותו של מד"א... ניסיונותיה רבי השנים של איחוד הצלה לנהל שיח משותף לשיפור שיתוף הפעולה עם מד"א, לא הניבו פרי, וזאת ככל הנראה עקב שיקולים לא ענייניים של מד"א". לפיכך מבקשת איחוד הצלה לדחות תביעת מד"א שהוגשה נגדה.

 

כאמור, מד"א הגישה בדצמבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 2.6 מיליון שקל נגד איחוד הצלה ישראל ובעלי תפקידים שם. זאת בטענה כי הארגון מפיץ על מד"א פרסומים שקריים חמורים "בניסיון להטיל דופי בעבודתה של מד"א וליצור דה לגיטימציה למד"א".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x