$
משפט

נשיאת העליון הלכה למסעדה והנהג המתין לה באזור חניה אסור

עוברי אורח צילמו את רכבה של אסתר חיות מבצע עבירת תנועה לכאורה כשממתין שעה ארוכה באיזור אסור לחניה, בעוד הנשיאה סועדת במסעדה. דוברת בתי המשפט: "זו היתה הוראה של המאבטח"

ענת רואה ותומר גנון 14:5604.03.19

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בילתה ביום שישי בצהריים במסעדה, והנהג שלה המתין לה ברכבה שחנה במשך שעה ארוכה מחוץ לפתח המסעדה, ברחוב לוינסקי בתל אביב – כך עולה מצילומים שצילמו עוברי אורח.

 

בצילומים ניתן לראות את רכבה של נשיאת בית המשפט העליון חונה באדום לבן, ממש מול דלת המסעדה, באיזור חניה אסור בו מוצב תמרור אזהרת גרירה בשל הסכנה לתנועה בחניה במקום.

 

המכונית של אסתר חיות חונה באדום-לבן המכונית של אסתר חיות חונה באדום-לבן

 

 

לפי טענת עוברי אורח שצילמו כאמור את הרכב, המאבטח של הנשיאה עיכב אותם לאחר שהבחין בהם מצלמים את הרכב וטען בפניהם שמדובר בעניין "מבצעי – ביטחוני" ואף דרש מהם להציג תעודה מזהה והזהירם כי אם לא יעשו כן הם יעוכבו או יעצרו.

 

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות צילום: יאיר שגיא

 

 

דוברת מערכת בתי המשפט מסרה בתגובה: "לנשיאה נודע לראשונה בעקבות השאילתה על המקרה המתואר בה. מיד עם קבלת השאילתה נערכה בדיקה ראשונית של נסיבות המקרה עם הנהג ועם גורמי האבטחה. מן הבדיקה התברר כי הנהג עמד במקום בעודו ישוב ליד ההגה (כפי שמופיע בתמונות), על פי הוראה מפורשת של המאבטח שהיה עימו שם. כידוע, נשיאת בית המשפט העליון, כאישיות המאובטחת על ידי שירות הביטחון הכללי, אינה מעורבת בשום צורה ואופן בסידורי האבטחה ובהוראות הניתנות לנהג על ידי גורמי הביטחון. בהוראת הנשיאה ייערך בירור נוסף מול גורמי הביטחון באשר להתנהלות המיוחסת למאבטח אל מול האזרחים שפנו אליו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x