$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

גנץ תובע את האישה שטוענת שהטריד אותה מינית

יו"ר כחול לבן הגיש תביעת לשון הרע בסך 500 אלף שקל נגד נאווה ג'ייקובס, שלטענתה הטריד אותה כשהייתה נערה בפנימייה בכפר הירוק. "מדובר בבדותות ובשקרים גסים. עלילת דם של ממש", נכתב בתביעה

יובל קרני 17:5628.02.19
יו"ר רשימת כחול לבן, בני גנץ, הגיש תביעת לשון הרע נגד נאווה ג'ייקובס, שטוענת כי גנץ הטריד אותה מינית לפני יותר מ-40 שנה. בתביעה נטען כי "מדובר בפרסום שקרי, בדוי וכוזב מתחילתו ועד סופו". בתביעתו דורש גנץ לקבל פיצוי בסך 500 אלף שקל. בתגובה לתביעה נגדה אמרה ג'ייקובס: "אני עומדת להגיש תלונה במשטרת ארה"ב, ולתבוע אותו על איומים ועל הרס חיים כתוצאה מהטרדה מינית".

  

"מדובר בבדותות ובשקרים גסים. עלילת דם של ממש", נכתב בתביעה. "התובע אינו זוכר כל היכרות עם הנתבעת, וממילא הסיפור הפנטסטי שהמציאה ממוחה הקודח לא התרחש מעולם".

 

עוד נטען בתביעה כי ג'ייקובס פעלה בשליחות או בסיוע גורמים פוליטיים בעלי עניין, כדי להכפיש ולבזות את גנץ. "טענותיה הועלו שבועות ספורים בטרם מועד הבחירות לכנסת, ויממה לפני פרסום צפוי של החלטת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי חקירות ראש הממשלה", נכתב.

  

בתביעה נכתב כי "מפרסומיה בפייסבוק, עולה כי היא מזהה עצמה עם המחנה הפוליטי היריב", וכי על פי פרסומים בתקשורת, "גורמים בקרבת אישיות פוליטית עמדו עמה בקשר לפני הפרסום הכוזב ופעלו לסייע לה להפיץ את 'סיפורה' לאחר מכן". גנץ מסר כי הוא מייחס חומרה יתרה להתנהגות מינית שאינה נאותה, וסבור שיש להתייחס במלוא הרצינות לטענות מסוג זה. "דווקא בשל כך, הפרסומים הכוזבים שהופצו הם חמורים ביותר", מסר.

 

בני גנץ בני גנץ צילום: רויטרס

 

ג'ייקובס, ישראלית לשעבר שמתגוררת כיום בארה"ב, פרסמה כבר בדצמבר פוסט שבו העלתה טענות נגד גנץ, והתייחסה בו לתקופה שבה למדה לדבריה יחד עם יו"ר כחול לבן בפנימיית הכפר הירוק ברמת השרון. האישה, שלדבריה הייתה אז בת 14, העלתה אתמול שוב טענות קשות נגד גנץ וציינה כאמור כי הוא הטריד אותה מינית.

  

"הייתי נערה בגיל ההתבגרות, ילדה צעירה בכפר הירוק", כתבה ג'ייקובס על המקרה שאירע לכאורה בסביבות שנת 1976. "הייתי תמימה ועדיין לא הבנתי מה קורה בכפר ובטח לא בין בנים לבנות. זה קרה יום אחד ברפת, במקום שהכי אהבתי להיות בו בין בעלי החיים בכפר. בני גנץ הגיח לעברי והיה לו מבט מפחיד נורא. הוא היה גבר מגודל, מהבוגרים שבכפר. הוא התקרב מולי במבט מבהיל, פתח את מכנסיו וחשף את איבר מינו כלפיי בצורה שהרגשתי שאני בסכנה".

  

עוד היא כתבה: "קפאתי על מקומי וגם אם הייתי רוצה לברוח הוא חסם לי את הדרך. הוא עמד וצחק והיה לו מבט מבהיל כמו לחיה טורפת. היה לי מזל שחבר שלו הופיע ומשך אותו ממני. אני נשארתי ברפת המומה, בוכה ומושפלת. שנים רבות זכרתי את העיניים המפחידות, מזרות האימה כשהביט בי. הוא הרס לי אם החיים. זה היה המפגש הראשון שלי עם מיניות, והוא התנהג כסוטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x