$
משפט

דיווחים: "נתניהו יואשם בשוחד בתיק 4000 בכפוף לשימוע"

בשלושת ערוצי הטלוויזיה דווח כי היועמ"ש מנדלבליט יפרסם מחר את הכרעותיו בתיקי ראש הממשלה. על פי הדיווחים, נתניהו יועמד לדין על שוחד בכפוף לשימוע בתיק 4000. בתיק 1000 ובתיק 2000 הוא יועמד לדין על מרמה והפרת אמונים. "מוזס יועמד לדין על שוחד", דווח. נתניהו בתגובה: "ההאשמות על שוחד הן מגוחכות, מגדל הקלפים יקרוס בקרוב"

ynet 21:4727.02.19

לקראת הכרעה בתיקי החקירות של ראש הממשלה: על פי הדיווחים במהדורות הטלוויזיה, מחר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יפרסם את ההחלטה הדרמטית בשלושת תיקי חקירות נתניהו.

 

 

 

על-פי הדיווחים, מנדלבליט צפוי לאמץ את המלצת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד נתניהו בפרשת 4000 (בזק-וואלה) בעבירת שוחד, בכפוף לשימוע. בתיק 1000 (המתנות ממילצ'ן) הוא צפוי להודיע על החלטתו להעמיד לדין את נתניהו בעבירה של הפרת אמונים. ההערכה היא שהתיק נגד ארנון מילצ'ן ייסגר.

 

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

 

באשר לתיק 2000 (השיחות עם נוני מוזס) דווח כי ככל הנראה נתניהו יואשם בסעיף המופחת משוחד, ככל הנראה מרמה והפרת אמונים, ואילו מוזס יואשם בשוחד בכפוף לשימוע.

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר הערב: "ההאשמות על שוחד הן מגוחכות. ראש הממשלה נתניהו לא קיבל מאלוביץ' דבר ולא נתן לו דבר. הסיקור ב'וואלה' היה שלילי והתגבר לקראת הבחירות. כל ההחלטות בעניין בזק אושרו ע״י כל הרגולטורים האחראיים וראש הממשלה פעל ללא רבב, כפי שמשרד המשפטים קבע במסמך רשמי. להאשים בשוחד על שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה צעד אבסורדי שאין לו תקדים בתולדות המשפט. מגדל הקלפים הזה יקרוס בקרוב".
x