$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

בחירות 2019

יו"ר ועדת הבחירות בודק: האם האלוף טל רוסו עומד בתנאי הצינון

השופט חנן מלצר ביקש מרוסו, ממפלגת העבודה ומהיועץ המשפטי לממשלה להודיע לו על עמדתם בנושא, שכן "לכאורה מתום שירותו של הנ"ל לא חלפו שלוש שנים"; בנוסף בודק מלצר האם פנחס עידן, שהועסק בדרגה הגבוהה ביותר המקובלת ברשות שדות התעופה, הורד בדרגות לבקשתו - על מנת שיוכל להתמודד במסגרת רשימת הליכוד

צבי זרחיה 21:2725.02.19

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, הורה לפנחס עידן, לליכוד, לרשות שדות התעופה וליועץ המשפטי לממשלה להשיב לפנייתו עד ה-3 במרץ 2019, ולהודיע האם עידן כשר להתמודדות ברשימת הליכוד לכנסת.

  

אלוף במילואים טל רוסו אלוף במילואים טל רוסו צילום: צביקה טישלר

 

השופט מלצר ציין כי עידן, המועסק ברשות שדות התעופה, הועסק בדרגה הגבוהה ביותר המקובלת בסולם הדרגות הצמוד למשרתו, ומה-6 בינואר 2019, הורד לפי בקשתו לדרגה החמישית העליונה באותו סולם.

 

יצויין כי עובדי מדינה ועובדים בכירים בחברות ממשלתיות מחוייבים להתפטר תוך תקופה של עד 100 ימים לפי מועד הבחירות. עידן לא התפטר מתפקידו, ונשאלת השאלה האם הורדת דרגתו נועדה לסייע לו להימנע מהתפטרות.

 

כמו כן, השופט מלצר ביקש מהאלוף במילואים טל רוסו, ששובץ במקום השני ברשימת העבודה לכנסת, להבהיר את התנאים להתמודדותו ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. רוסו כיהן עד ה-10 במאי 2017 כמפקד פיקוד העורף בדרגת אלוף במילואים בתנאי קבע. יצויין כי ישנה חובת צינון של שלוש שנים על קצינים המבקשים להתמודד על מקום ברשימה פוליטית בכנסת.

 

השופט מלצר הורה לרוסו, למפלגת העבודה וליועץ המשפטי לממשלה להודיע לו על עמדתם בנושא עד ה-3 במרץ 2019, שכן "לכאורה מתום שירותו של הנ"ל לא חלפו שלוש שנים מהיום הקובע (את שחרורו וכתוצאה מכך את תחילת תקופת הצינון, צ"ז)".

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "האלוף במיל' טל רוסו השתחרר מצה"ל בפברואר 2014 וחזר לשירות מילואים לתפקיד מפקד מפקדת העומק, לבקשתו של הרמטכ"ל אייזנקוט. אנחנו בטוחים שהדברים יובהרו והוא ייצג את אזרחי ישראל בכבוד בכנסת הבאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x