$
רכב

בקרוב: תאריך לידה עברי ברישיון הנהיגה

מי שלא יהיה מרוצה מהשינוי יוכל לגשת לסניף משרד הרישוי ולבקש למחוק אותו

תומר הדר 08:3025.02.19
שומרי מצוות ולא עושים שימוש בתאריכים לועזיים? החל מ־1 במרץ יירשם גם תאריך הלידה העברי של נהגי ישראל ברישיון הנהיגה, לצד התאריך הלועזי. כך עולה מנוסח מכתב ששלח אתמול אפי רוזן, מנהל בכיר באגף הרישוי במשרד התחבורה, לבכירי המשרד.

 

 

 

על פי נוסח הודעתו של רוזן, מהשבוע הבא יופיע גם תאריך הלידה העברי של הנהג ברישיון הפלסטיק בו מחזיקים נהגי ישראל בצמוד לעמודת הפרטים המזהים. התאריך העברי יופיע באופן אוטומטי בכל רישיון פלסטיק חדש שיישלח אל נהג בישראל, וזאת בצמוד לתאריך הלועזי.

  

מתוכן המכתב עולה כי משרד התחבורה כבר מתכונן מראש לתרחיש בו אזרחים לא ממש יהיו מעוניינים בתוספת העברית - ומדגיש כי כל אזרח ישראלי שיחפוץ יוכל לסור אל סניף משרד הרישוי הסמוך למקום מגוריו ולבקש מחיקה של תאריך הלידה העברי מן הרישיון.

 

ב־2015 הוגשה הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה, לפיה הציע משרד התחבורה להוסיף ברישיון את תאריך הלידה העברי - אך משרד התחבורה דאז גילה שאינו יכול לבצע את המהלך מטעמים שהגדיר כ"תקציביים וארגוניים". כעת, מתברר, נמצא התקציב הנדרש, שעומד על כ־750 אלף שקל, לפי טיוטת החוק.

 

סיבה נוספת לדחיית יישום ההצעה היא שהרישיונות בישראל מעוצבים לפי המתכונת המשמשת גם את מדינות האיחוד, ומשרד התחבורה לא הצליח בזמנו לברר כיצד השינוי ישפיע על ההכרה ברישיון הישראלי כבינלאומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x