$
רכב

טויוטה קורולה: היברידית שנוסעת על מוניטין

לטויוטה קורולה החדשה יש סדאן עם מוניטין ארוך שנים של אמינות ומערכת הנעה היברידית מוכחת. בתנאים כאלה היא בדרך הבטוחה להפוך ללהיט מכירות מיידי בקרב הישראלים

תומר הדר 08:0025.02.19

ניתן בהחלט לומר שטויוטה קורולה החדשה היא קורולה. והיא היברידית. ובכך לסכם: טויוטה קורולה היא המכונית המשפחתית הנמכרת בישראל. קורולה היא המכונית המשפחתית הנמכרת בעולם, כעת יש לה הנעה היברידית, הצלחה מובטחת.

 

 

 

בפועל מדובר ביותר מכך, כי קורולה החדשה היא באמת מכונית שונה. קודם כל, היא נראית יותר מכובדת, התאורה שלה שונה, היא מעט גדולה יותר והיא מעט רחבה יותר, אך השינוי העיקרי אינו חיצוני.

 

 

 

לטענת אנשי טויוטה, החברה החליטה לנקוט מדיניות של "אפס מכוניות משעממות", ועל הדרך גם לקרוא לכל הדגמים המשפחתיים "קורולה". טויוטה עד כה לא ייצרה קורולה מעניינת, וגם הדגם החדש אמנם אינו המרתק בחבורה, אך הוא בהחלט יותר מוצלח מקודמיו.

 

טויוטה קורולה טויוטה קורולה צילום: תומר הדר

 

קורולה, מה לעשות, היא מכונית שמרנית, והדור החדש ממשיך באותו כיוון: תא הנוסעים מעט מרווח יותר הודות להזזה של לוח המחוונים קדימה, המושבים נוחים אך להגה חסר טווח כיוון.

 

בדומה ליתר דגמי טויוטה, גם כאן הוסרו כל מיני גימיקים מטופשים כגון שימוש בתאורת לילה כחולה, ובמקומם נכנס ממשק נוח לשימוש כולל מסך מגע גדול.

 

אך הנקודה החשובה ביותר היא המערכת ההיברידית, שמוכרת היטב מהפריוס: מנוע בנזין בנפח 1.8 ליטרים, מנוע עזר חשמלי. טויוטה מדגישה כי המערכת שודרגה, בפועל היא מתנהגת כמו בפריוס, כלומר היא יעילה להפליא, עם צריכת דלק של 20 ק"מ לליטר, שקטה מאוד, אלא אם דוחקים בה, וגם מאפשרת נסיעה ממושכת בכוחו של חשמל.

 

מבט מבפנים מבט מבפנים

 

 

נקודה חשובה שבה הקורולה אכן השתדרגה: התנהגות הכביש. הדגם החדש בנוי על פלטפורמה שטויוטה מכנה TNGA. התוצאה היא מתלים שמסוגלים לספוג מפגעי כביש באופן הרבה יותר משכנע והתנהגות כביש יותר נוסכת ביטחון, נסיעה יותר שקטה ביחס לדור הקודם.

 

בשורה התחתונה, שוק הרכב הישראלי היה מוטה מכוניות סדאן (ארבע דלתות), לאחר מכן עבר להיברידיות. כעת לטויוטה יש סדאן עם מוניטין ארוך שנים של אמינות, בשילוב עם מערכת הנעה היברידית מוכחת.

 

קשה לדמיין מצב שבו הקורולה החדשה לא תהפוך להיט מכירות כמעט מיידי בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x