$
רכב

בקרוב בת"א: כביש חשמלי עם טעינה אלחוטית

חברת אלקטריאון וויירלס הישראלית הודיעה על פיילוט ראשון שיתקיים בשיתוף עם חברת האוטובוסים דן ועיריית ת"א: תשתית טעינה תיפרש על כביש באורך קילומטר, שמיקומו הרשמי טרם נקבע; בכביש יופעל אוטובוס חשמלי שיוטען ללא מגע עם הכביש

תומר הדר וליאור גוטמן 10:3624.02.19

חברת אלקטריאון וויירלס הישראלית, המתמחה בתשתיות טעינה לרכבים חשמליים באופן אלחוטי, מודיעה על פיילוט ראשון שיתקיים בתל אביב.

 

  צילום: נמרוד גליקמן

 

במסגרת הפיילוט, אשר צפוי להיערך בשיתוף עם עיריית תל אביב וחברת התחבורה הציבורית דן, תיפרש תשתית טעינה על כביש באורך קילומטר, שמיקומו הרשמי טרם נקבע. בכביש זה יופעל אוטובוס חשמלי שיוטען ללא מגע עם הכביש.

 

בדיווח הרשמי שמסרה לבורסה לני"ע נכתב כי "תמיכת עיריית ת"א בפיילוט הינה על רקע החשיבות הרבה המיוחסת על ידה לקידום תחבורה ציבורית חשמלית שאינה תלויה בהצבת עמדות טעינה במרחב הציבורי, דבר שמתאפשר על ידי טכנולוגיית הכביש החשמלי של החברה". בהמשך, כך צופה אלקטריאון, יורחב היקף הפרויקט בתל אביב ויהווה קרש קפיצה לפרויקטים דומים בעולם.

 

כזכור, אלקטריאון זכתה ב-2016 במענק של כמיליון וחצי שקל לקידום הפרויקט לפיתוח מערכת טעינה ‏אלחוטית לתחבורה ציבורית חשמלית במסגרת מכרז "חלוץ והדגמה" של משרד האנרגיה, והיא מקדמת תשתית טעינה לרכב חשמלי פרטי או ציבורי באמצעות התקנת סלילים בכביש שחוסכים התקנת תשתית פיסית מעל פני האדמה או סוללות גדולות ברכב.

 

שר האנרגיה יובל שטייניץ צוטט הבוקר באומרו שבהמשך למדיניות 2030 החדשה של משרד האנרגיה, ‏מדינת ישראל תיגמל מאנרגיה מזהמת. "לשם כך, אנו מייצרים את התנאים הטובים ביותר לפיתוח ‏תשתית רחבה לטעינת כלי הרכב ופריסתה ולקידום שוק כלי הרכב החשמליים בישראל", אמר.

 

אורן עזר, מנכ"ל חברת אלקטריאון, סיכם שהפיילוט הוא שלב יישומי ראשון של הטכנולוגיה שהנה בעלת פוטנציאל להפוך את תל אביב-יפו לעיר הראשונה בעולם שמיישמת בצורה רחבה טכנולוגיה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x