$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

בחירות 2019

נתניהו: "תחשבו על זה - לפיד ראש ממשלה. כתב במחנה"

זמן קצר לאחר נאומם המשותף של מנהיגי רשימת "כחול לבן", מסר ראש הממשלה הצהרה לתקשורת, שבה תקף אותם בחריפות: "פעמיים היינו בסרט הזה, עם גנרלים מהשמאל שמתחזים לימין. מסתמכים על גוש חוסם של מפלגות ערביות". הוא ציין כי גנץ ואשכנזי התנגדו להקמת הגדר בדרום ותקף גם את הרקורד הכלכלי שלהם

מורן אזולאי ואיתי שיקמן, ynet 20:5821.02.19

בהצהרה מיוחדת לתקשורת תקף הערב (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו בחריפות את ראשי "כחול לבן" שהכריזו היום על ריצה משותפת. "בני גנץ מוכן לתת את ראשות הממשלה ליאיר לפיד, שניסיונו הביטחוני מסתכם בכך שהיה כתב במחנה. אני רוצה שתחשבו על זה רגע. יאיר לפיד ראש ממשלה. תחשבו על זה".

 

 

"הם אומרים גוש חוסם ימני, הם מסתמכים על גוש חוסם של מפלגות ערביות שלא רק שאינן מכירות במדינת ישראל, הן פועלות לחסל את מדינת ישראל. זאת אומרת גוש חוסם ימני ציוני זה אסור, אבל גוש חוסם של מפלגות ערביות שפועלות לחסל את מדינת ישראל, זה לגיטימי. איזה אבסורד.

 

"אני רוצה להגיד לכם שכבר פעמיים היינו בסרט הזה, עם גנרלים מהשמאל שמתחזים לימין. מדברים על אחדות, אבל למעשה הם מתכננים להעביר את המדיניות של השמאל והתוכנית של השמאל. ב-92' קיבלנו את רבין ואסון אוסלו, ב-99' את ברק והאינתיפאדה של אוטובסים מתפצצים ומעל אלף הרוגים".

 

נתניהו תקף את גנץ: "לגלג עליי, על קצין ומפקד בסיירת מטכ"ל. אני, שנפצעתי בקרב עם מחבלים, שסיכנתי את חיי פעם אחר פעם גם במבצעים שיודעים עליהם וגם במבצעים רבים עלומים שעדיין אי אפשר לחשוף בציבור".

נתניהו הערב נתניהו הערב צילום: רויטרס

 

 

נתניהו אמר כי כסגן הרמטכ"ל, בני גנץ התנגד להקמת הגדר בגבול מצרים. "אגב, גם הרמטכ"ל, שהיה אז גבי אשכנזי, גם התנגד. הם אמרו לא צריך, זה יקר מדי, יש חלופות, גדר וירטואלית, כל מיני דברים. אבל הייתי בעד. התעקשתי על כך. מול דעתם של בכירים, גם של שר הבטחון שהיה נגד. התעקשתי והעברתי את ההחלטה בממשלה, הובלתי את המהלך, ירדתי שם כל שלושה חודשים הייתי הולך לשם ובדוקא איך הגדר מתקדמת. הקמנו אותה ובלמנו כליל את ההסתתנות לישראל ואם לא היתה קמה הגדר. אנחנו יכולים לדבר עד מחרתיים על מדינה יהודית ודמוקרטית אבל היינו נשטפים בשיטפון דמוגרפי של מהגרים לא חוקיים מאפריקה, בלמנו אותה, הם התנגדו להקמת הגדר, קשה קצת להאמין"

 

"אותו דבר בכלכלה. פעם לפיד ראיין אותי. הוא היה מראיין בתוכנית ראיונות, הוא אמר תגיד לי ראש הממשלה, אני לא מבין בכלכלה, אולי תסביר לי משהו. הוא אמר 'אני לא מבין שום דבר בכלכלה'. הוא צדק. הוא באמת היה שר אוצר כושל. אולי הכושל ביותר בתולדות המדינה, ומה עם הרקורד הכלכלי של גנץ? הוא פשט את הרגל. אגב עשה את זה בזמן שיא, בניסיון היחיד שלו בשוק הפרטי. הביא את החברה שלו לקריסה".

 

גנץ: "ערב מכונן בתולדות ישראל"

 

בהצהרה המשותפת של מנהיגי "כחול לבן" בגני התערוכה אמר גנץ כי "זה ערב מכונן בתולדות ישראל". הוא הוסיף כי "את תמונת האחדות שאתם רואים על הבמה ובקדמתה לא ראינו בארץ עשרות שנים. כולנו יודעים שמדינת ישראל היא הגשמת חלום אבותינו. אנחנו אוהבים את ישראל, גאים בישראל ומחוייבים לה באופן מוחלט. הרגשנו, ואמרנו שאנחנו יודעים גם שבעשור האחרון משהו השתבש. ישראל איבדה את הדרך, הממשלה יצרה ריב ומדון, פיצלה עם טוב וחכם לשבטי משנה. ממשלה של הפרד ומשול שמשסעת אנשים אחרים, שמשסעת אותנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x