$
רכב

המשטרה ורשות המסים פשטו על "עיר רכבי היוקרה" בצפון

חוקרי המשטרה ורשות המסים פשטו על מגרשים בירכא ובכפר יאסיף בחשד לזיוף נתוני רכב ועבירות מס; לפני כשנה נחשף ב"כלכליסט" כי יבואני רכבי יוקרה מוכרים מכוניות לסוחרי הרכב בצפון כ"יד ראשונה אפס קילומטרים", ואלה מוכרים ללקוחות כיד שנייה

תומר הדר 22:0319.02.19

כוחות משטרה וחוקרים מטעם רשות המסים פשטו היום (ג') על "עיר רכבי היוקרה" בירכא ובכפר יאסיף, כך נודע ל"כלכליסט". לדברי גורמים המקורבים למשטרה, הפשיטה בוצעה בגין חשד לזיוף נתוני רכבים, כמו גם לעבירות מס.

 

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני כשנה, במהלך השנים האחרונות בחרו לא מעט יבואנים גדולים של רכבי יוקרה להעביר מלאים בני מאות מכוניות, כל אחת בשווי מאות אלפי שקלים ואף לעתים מיליוני שקלים, לידי סוחרי רכב גדולים בכפר יאסיף. מכוניות אלו נמכרו לסוחרי הרכב כמכוניות "יד ראשונה אפס קילומטרים". הלקוח שרוכש את הרכב מהסוחר נחשב ליד שנייה ומקבל לפיכך הנחה. בנוסף, אזור הצפון הפך למוקד פעילות של סוכני יבוא אישי המתמחים במכוניות על - כלומר במכוניות כדוגמת למבורגיני ומקלארן.

 

בתחקיר "כלכליסט" התברר שהיבואנים שמוכרים את המכוניות במרכז, שמחים לתת גב לתופעה ואף מגדילים לעשות. בסיור שערכנו בין מגרשי מכירה באיזור כפר יאסיף גילינו מכוניות יוקרה שלא קיבלו אפילו מספר רישוי. כלומר, יבואן הרכב רשם את הרכב על שם המגרש ואפילו לא הצמיד לרכב מספר רישוי. כאשר הרכב נמכר ללקוח, המגרש ירשום את המכונית על שמו. אם ממש לוחצים, אפשר גם להזמין ולקבל רכב שלא נרשם על שם הסוחר כלל, בדיוק כמו באולם התצוגה. מבחינה חוקית, אין כל מניעה להעביר רכבים שטרם נרשמו לסוחר. עם זאת, ייתכן שמי שרוכש רכב יוקרה חדיש באולם מצוחצח תחת מסכי LCD לא ישמח לדעת שרכב זהה לחלוטין נמכר במגרש מכוניות תחת שמש קופחת במחיר שעשוי להיות יותר אטרקטיבי.

 

לדברי גורמים ששהו היום בכפר יאסיף, כוחות המשטרה התמקדו במספר מגרשי רכב גדולים המתמחים במכוניות יוקרה. לפי עדויות של עדים לפשיטה, בין היתר התמקדו החוקרים בבדיקה של מכוניות על, קרי מכוניות ספורט בשווי מיליוני שקלים המסוגלות להגיע למהירויות של מעל 300 קמ"ש.

 

היקף התופעה, במסגרתה יבואני רכבי היוקרה מעבירים מכוניות צפונה לצורך "מכירה שקטה" צמח בשנים האחרונות משמעותית. להערכות גורמים בענף, היקף מכירת מכוניות היוקרה החדשות הרחק מאולמות התצוגה של יבואני הרכב מגיע כיום לכ־20% מהשוק.

 

למבורגיני למבורגיני

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x