$
משפט

להב 433 פתחה בחקירה נגד חברת נקסטקום בחשד לעבירות מרמה

לנקסטקום שעוסקת בתכנון הנדסי, הקמה ותחזוקה של רשתות תקשורת יש חוזים מול צה"ל והיא פועלת בין היתר גם באפריקה בתחום תשתית הסלולר. בית משפט השלום בראשון לציון הוציא צו איסור פרסום גורף על פרטי החקירה

תומר גנון 09:2319.02.19

להב 433 פתחה בחקירה נגד חברת נקסטקום הבורסאית ובעלי תפקידים בה בחשד לעבירות מרמה ועבירות נוספות. בית משפט השלום בראשון לציון הוציא צו איסור פרסום גורף על יתר פרטי החקירה.

 

 

 

נקסטום עוסקת בתכנון הנדסי, הקמה ותחזוקה של תשתיות טלקום ורשתות תקשורת קווית ותקשורת אלחוטית. כמו כן היא עוסקת בשירותי נתונים, ובפרט נתוני שמע ווידאו, בתשתיות תקשורת ופרויקטי רשתות NGN MPLS/IP, רשתות Wimax. לנקסטקום יש חוזים מול צה"ל, למשל אספקה של מערכות נתונים, והיא פועלת בין היתר באפריקה בתחום תשתיות הסלולר.

 

היא נסחרת לפי שווי של 79 מיליון שקל. החברה הנפיקה בנוסף אג"ח בהיקף של כ-50 מיליון שקלים. המנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון הוא גיא ישראלי.

 

יחידת להב 433 יחידת להב 433 צילום: אבי מועלם

 

על פי דו"חות חברה לשנת 2017, הא חתמה בחודש נובמבר של אותה שנה על הסכם מסגרת עם משרד הביטחון לביצוע עבודות אספקה, התקנה ותחזוקת תשתיות תקשורת נתונים בבסיסי צה"ל בתמורה לכ-35 מיליון שקל.

 

נציין כי בשנת 2013, במסגרת חקירה של מצ"ח נגד איש קבע מפיקוד צפון בחשד שקיבל טובות הנאה בתמורה לניפוח הזמנות לציוד טכנולוגי מתקדם בשווי מיליוני שקלים, נקסטום הייתה אחת משש חברות שהושעו מרשימת הספקים של משרד הביטחון. מאז כאמור היא שבה לרשימת הספקים וזכתה כאמור גם במכרז להספקת תחזוקה וציוד תקשורת לבסיסי צה"ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x